logo

Izraelskie samoloty zaatakowały cele wojskowe w Syrii

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (06:59)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (09:59)

Izraelskie samoloty zaatakowały wczoraj wieczorem cele wojskowe w Syrii. Była to odpowiedź na „podjętą wcześniej przez syryjską brygadę próbę podłożenia ładunku wybuchowego pod ogrodzeniem na granicy izraelsko-syryjskiej” – podały siły obronne Izraela.

Wśród zbombardowanych celów w Syrii izraelscy wojskowi wymienili system wież obserwacyjnych na granicy przy Wzgórzach Golan, baterie rakietowe obrony przeciwlotniczej, centrum gromadzenia i analizy danych wywiadowczych, a także centrum dowodzenia i kontroli syryjskich sił zbrojnych.

W ataku, który objął południową część Syrii, wykorzystano samoloty myśliwskie, śmigłowce, a także drony. Atakowano również cele znajdujące się w pobliżu Damaszku – zaznaczono.

Syryjskie media potwierdziły, że doszło do zmasowanych ataków lotnictwa izraelskiego na cele w Syrii, utrzymują jednak, że syryjskiej obronie przeciwlotniczej udało się „namierzyć wrogie cele nad Damaszkiem”, „przechwycić je i neutralizować”.

Do ataku izraelskiego lotnictwa doszło o godz. 22.40 (godz. 21.40 w Polsce) – podała syryjska agencja Sana. „Śmigłowce izraelskie wystrzeliły kilka serii rakiet w kierunku wyludnionego miasta Al-Kunajtira w południowo-zachodniej Syrii, położonego tuż przy północnych stokach okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan.

JG, PAP