logo

Hiszpania: Rośnie liczba zakażeń

Czwartek, 3 grudnia 2020 (21:17)
Aktualizacja: 4 grudnia 2020 (09:21)

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii liczba zakażeń koronawirusem zwiększyła się o ponad 10,1 tys. – poinformował resort zdrowia, przypominając, że od poniedziałku systematycznie rośnie dynamika zachorowań na COVID-19.

Ministerstwo zdrowia zaznaczyło, że od poniedziałku, kiedy służby medyczne potwierdziły 6,6 tys. nowych infekcji, każdego dnia stopniowo zwiększa się liczba wykrywanych zakażeń.

Z danych resortu wynika, że pomiędzy środą a czwartkiem przybyło ponad 10,1 tys. nowych pacjentów z COVID-19, a łączna liczba przypadków zachorowania przekracza już 1,67 mln.

W ciągu ostatnich 24 godzin osłabła nieco dynamika zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2. O ile pomiędzy wtorkiem a środą było ich 273, to już podczas kolejnej doby potwierdzono 254 nowe ofiary śmiertelne koronawirusa. W całym kraju zmarło już ponad 46 tys. osób.

Podczas popołudniowej konferencji prasowej główny epidemiolog kraju Fernando Simon powiedział, że zbyt szybkie luzowanie obostrzeń sanitarnych może doprowadzić do kolejnej fali infekcji. – Nie warto marnować wysiłku, jaki dotychczas wykonaliśmy – dodał.

JG, PAP