logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: CAROLINE BREHMAN/ PAP/EPA

Inauguracja Bidena

Środa, 20 stycznia 2021 (19:04)

Aktualizacja: 20 stycznia 2021 (19:04)

Joe Biden został przed Kapitolem zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. 78-latek jest następcą republikanina Donalda Trumpa.

„Dzisiaj świętujemy triumf nie kandydata, a idei, jaką jest demokracja. Wola ludu została wysłuchana; wiemy, że demokracja jest cenna i delikatna i teraz wygrała; to jest dzień Ameryki, dzień demokracji” – rozpoczął swoje przemówienie Joe Biden po tym, gdy został zaprzysiężony na 46. prezydenta USA.

„Mamy wiele do zrobienia, wiele do naprawienia, wiele do uleczenia, wiele do zbudowania i wiele do zyskania. Potrzeba nam jedności. Właśnie złożyłem świętą przysięgę, którą składał każdy z tych patriotów. Ale historia Ameryki zależy od wszystkich z nas” – wskazywał Joe Biden.

„W jedności możemy zrobić wielkie, ważne rzeczy. Możemy dać ludziom pracę, możemy wysłać dzieci do bezpiecznych szkół, możemy zapewnić sprawiedliwość rasową. Ameryka może być siłą działającą na rzecz dobra na świecie” – mówił.

„Ameryka musi być lepsza i wierzę, że może być lepsza. Będe prezydentem wszystkich Amerykanów. Będa walczył równie mocno o tych, którzy na mnie nie głosowali, jak i o tych, kórzy mnie poparli”. „Jako swój pierwszy prezydencki akt chciałbym poprosić was o wspólną, cichą modlitwę w intencji 400 tys. Amerykanów, kótrzy stracili życie przez pandemię” – wskazywał Joe Biden podczas inauguracji.

„Przed nami wszystkimi i przed Bogiem daję wam słowo, że będę bronił was, bronił Ameryki i bronił konstytucji. Razem napiszemy amerykańską historię nadziei, a nie strachu. Jedności, a nie podziałów” – zakończył swoje inauguracyjne przemówienie nowy prezydent USA Joe Biden.

JG, PAP

NaszDziennik.pl