logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Radek Pietruszka/ PAP

Szczyt Unii Europejskiej

Środa, 6 października 2021 (15:56)

Aktualizacja: Środa, 6 października 2021 (16:03)

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w szczycie UE w Słowenii.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dla Polski bardzo ważne jest zagadnienie integracji państw z Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. Podczas szczytu doszło do wznowienia dyskusji na temat rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną.

– Polska wraz z krajami Europy Centralnej reprezentuje bardzo silny głos integracji państw Europy Południowej, Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską po to, ażeby zwiększyć szanse rozwojowe i utrzymać stabilność i pokój w Europie – powiedział premier podczas szczytu Unii Europejskiej na Słowenii.

– Nasz głos, polski głos, jest bardzo jednoznaczny – optujemy za zacieśnieniem więzi transatlantyckich, za wsparciem Unii Europejskiej we wszystkich jej wymiarach we współpracy z NATO – dodał premier.

– W świecie kruchych i zmiennych sojuszy więź translatlantycka jest gwarantem prawidłowego rozwoju i pokoju na świecie. Patrzymy na to w sposób jednoznaczny – wszyscy, którzy próbują wywracać ten sojusz, to przeciwnicy Europy – zauważył Mateusz Morawiecki.

AB, gov/we/premier

NaszDziennik.pl