logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Koniec z aborcją

Środa, 13 października 2021 (16:08)

Aktualizacja: Środa, 13 października 2021 (16:16)

Grupy pro-life na Florydzie gorliwie modliły się o zakończenie zabijania nienarodzonych dzieci w ich stanie oraz oferowały wsparcie kobietom rozważającym tzw. aborcję. Teraz cieszą się wiadomością o zamknięciu ośrodka z 45-letnią historią.

Community Pregnancy Clinic (CPCI) z Naples podała informację o zamknięciu placówki w Port Charlotte na Florydzie, prowadzonej przez dr. Ali Azimę. Strona internetowa praktyki medycznej dr. Ali Azimy (Southwest Florida Women’s Clinic, Inc.) podaje, że zamyka się „z powodu protestów”.

Lokalni pro-liferzy podkreślają, jak ważne jest, aby ośrodki aborcyjne były poddawane kontroli. CPCI przypisuje zarówno personelowi i wolontariuszom, jak również posłudze i modlitwom działaczy, zakończenie praktyki aborcyjnej przez dr. Ali Azimę.

– Widzieliśmy wiele kobiet, które zrezygnowały z umówionej aborcji i zamiast tego przyszły do naszej kliniki, gdzie na miejscu otrzymały bezpłatne badanie ultrasonograficzne – podała Community Pregnancy Clinic.

Klinika pomocy ciężarnym poprosiła swoich odbiorców o przyłączenie się do modlitwy „o Boże Miłosierdzie dla dr. Ali Azimy i o łaskę jego nawrócenia”.

Istniały skargi, w których twierdzono, że dr Ali Azima stanowił poważne zagrożenie dla kobiet, które przychodziły do niego na tzw. aborcje. Departament zdrowia na Florydzie wszczął własne dochodzenie w sprawie praktyk aborcjonisty, a wkrótce potem zamknięto jego ośrodek aborcyjny, jak podaje The Daily Wire.

– Gdyby firma dr. Ali Azima prowadziła jakąkolwiek inną działalność, można być pewnym, że byłyby podjęte szybkie działania w celu ochrony społeczeństwa. Fakt, że po tylu sprawdzonych skargach i naruszeniach nadal funkcjonowała, jest zdumiewający – podkreślił Matt Heffron, starszy prawnik w Thomas More Society, który zaoferował pomoc prawną przy składaniu skarg przeciwko aborcjoniście.

APW, radiomaryja.pl/marsz.info

NaszDziennik.pl