logo

Premier po spotkaniu z Merkel: Bronimy również Niemiec

Czwartek, 25 listopada 2021 (15:31)
Aktualizacja: Czwartek, 25 listopada 2021 (16:06)

Relacje polsko-niemieckie są z pewnością fundamentalne dla spójności Unii Europejskiej; my obecnie bronimy zewnętrznej granicy UE, a w związku z tym także Niemiec przed wielką falą uchodźców – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Premier Morawiecki spotkał się dziś w Berlinie z kanclerz Merkel. Rozmowa dotyczyła m.in. bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej oraz koordynacji odpowiedzi państw europejskich i członków NATO na działania hybrydowe ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki.

– Relacje polsko-niemieckie są z pewnością fundamentalne dla spójności Unii Europejskiej i jakości odpowiedzi na te kryzysu, które między nami mają miejsce – na obrzeżach UE, wokół Ukrainy, Mołdawii oraz w kilku innych miejscach, w tym na Bałkanach Zachodnich. Od jakości współpracy między Polską a Niemcami zależy bardzo wiele – także to, jak będziemy w stanie pracować nad utrwaleniem dobrobytu i pokoju w tej części świata – mówił premier na konferencji prasowej po spotkaniu.

APW, PAP