logo

Łukaszenka straszy przedsiębiorców

Wtorek, 26 lutego 2013 (11:26)
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2013 (11:40)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przestrzegł przedsiębiorców, by nie wspierali finansowo białoruskiej opozycji, bo zostanie to uznane za walkę przeciwko państwu. Mówił o tym na naradzie poświęconej Radzie Rozwoju Przedsiębiorczości.

– Jeśli ktoś z biznesmenów będzie finansować „piątą kolumnę” [tak Łukaszenka określa opozycję] albo w jakiś inny sposób wywierać negatywny wpływ na społeczeństwo, to uznam, że włączył się w walkę polityczną, w walkę przeciwko państwu. A ona rządzi się swoimi prawami. Niech potem tacy biznesmeni się nie skarżą – oświadczył prezydent.

Łukaszenka przestrzegł również przedsiębiorców przed zabieganiem o „parasol” państwa. – Wszelkie próby wpływania przez biznesmenów na organy władzy państwowej w celu stworzenia „parasola” dla własnego dobrobytu skończą się niepowodzeniem takich inicjatyw i struktur – oznajmił.

Dodał, że celem biznesmenów nie powinno być zdobywanie ulg i dotacji z budżetu, tylko „zwiększanie wkładu sektora prywatnego w tworzenie produktu krajowego brutto i efektywności naszej gospodarki”.

Według niego, normą powinien stać się udział biznesu w projektach socjalnych. – Wtedy ludzie będą was szanować. I nie będzie dyskusji o negatywnym wizerunku biznesmenów – stwierdził.

IK, PAP