logo

Polska zmieni zdanie w sprawie Ukrainy?

Wtorek, 1 lipca 2014 (17:01)

Polska będzie musiała zmienić swój punkt widzenia w sprawie wydarzeń na Ukrainie i uwzględnić korzyści ze współpracy z Rosją – powiedział w Moskwie na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem ambasador Rosji w Warszawie Aleksandr Aleksiejew.

– Ukraina, tak jak Białoruś, są oceniane jako sfery szczególnych interesów dla naszej polityki. Jestem absolutnie przekonany, że nasi polscy partnerzy będą musieli prędzej czy później zmienić swój punkt widzenia. Będą musieli wrócić do kwestii korzyści, jakie mogą czerpać ze współpracy z Rosją w sferze politycznej i gospodarczej, przy uwzględnieniu naszej bliskości etnicznej i kulturowej – powiedział dyplomata, cytowany przez ITAR-TASS.

Aleksiejew zapewnił, że pracownicy ambasady i innych rosyjskich instytucji świetnie zdają sobie sprawę z tej perspektywy i pracują spokojnie i pewnie, z całkowitą świadomością własnej słuszności.

Putin spotkał się na naradzie organizowanej co dwa lata z ambasadorami Rosji na świecie. Uczestniczyli w niej również członkowie rządu, przedstawiciele obu izb parlamentu – Dumy Państwowej i Rady Federacji, eksperci oraz reprezentanci rosyjskiego biznesu.

MPA, PAP