logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Greenpeace Finland/CC2.0/Flickr/ Inne

Aktywiści Greenpeace przeciw życiu

Piątek, 7 września 2012 (22:26)

Działacze Greenpeace atakowali uczestników hiszpańskiego marszu w obronie życia – Crossroads. Młodzi Hiszpanie opowiadający się za życiem maszerowali przez cały kraj w dniach od 7 lipca do 19 sierpnia br.

O zaistniałych na trasie incydentach poinformował portal LifeSiteNews. Wśród wielu ataków najpoważniejsze miały miejsce w mieście León. Młodzież idąca z Barcelony do Santiago de Compostela została tam najpierw bardzo serdecznie przywitana przez mieszkańców miasta i jego władze. Niestety, obecność pątników w Leónie – jak informuje portal – najwidoczniej rozzłościła działaczy jednej z najbardziej znanych organizacji ekologicznych na świecie – Greenpeace, którzy ubrani w kamizelki identyfikujące obrażali i obrzucali wulgaryzmami pielgrzymów.

– Podszedł do nich jeden z działaczy i napluł na idącego pątnika. Pozostali zaczęli obraźliwie krzyczeć – wyjaśnił portalowi LifeSiteNews Jaime Hernandez, główny przewodnik marszu.

Jak zaznaczył, jeszcze bardziej działacze Greenpeace rozzłościli się po tym, jak obrońcy życia ignorowali karygodne zachowanie aktywistów.

– Podeszli do idącej z tyłu grupy dziewcząt i zaczęli krzyczeć: „Niech żyje aborcja! Jesteśmy za śmiercią!” – relacjonował Hernandez.

Jednocześnie wyjaśnił, iż obrońcy życia postanowili wezwać na miejsce zdarzenia policję po tym, jak jeden z aktywistów wskazującym palcem przejechał po swej szyi w geście podcinania gardła. Przybyli funkcjonariusze sporządzili stosowny protokół.

Incydent w Leónie był jednym z kilku, które spotkały maszerujących obrońców życia. Jednak jak zauważa Hernandez, był on jednocześnie najpoważniejszy. W czasie Crossroads pielgrzymi napotykali także różne napisy proaborcyjne, byli obrzucani jajkami. Natomiast w mieście Tordesillas lewicowy burmistrz nakazał tamtejszej policji zatrzymać przemarsz obrońców życia i zakazał rozdawania przez nich antyaborcyjnych broszur. Mimo to organizatorzy podkreślają, że pielgrzymi w każdym regionie byli bardzo serdecznie witani i podziwiani przez mieszkańców i władze mijanych miasteczek.

Jak powiedział portalowi szef międzynarodowej organizacji pro-life Crossroads - James Nolan, marsz w Hiszpanii okazał się ogromnym sukcesem. Ponadto zaznaczył, iż wyraźnie widać, że młodzi Hiszpanie są coraz bardziej skłonni bronić życia, więc takie marsze będą odbywały się w przyszłości.

Broniącą życia organizację Crossroads założył w 1995 roku Steve Sanborn, student Franciszkańskiego Uniwersytetu w Steubenville w stanie Ohio. Miała to być odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II do młodzieży świata, by czynnie uczestniczyła w tworzeniu kultury życia. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych odbywają się pielgrzymki pro-life z Seattle, San Francisco, San Jose i Los Angeles do Waszyngtonu. Poprzez swoje marsze chcą informować miejscową ludność o skutkach aborcji i zachęcać innych do włączenia się w obronę życia.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl