logo
logo

Zdjęcie: www.swm.pl/ -

Cel: Pomóc mieszkańcom 30 wiosek

Czwartek, 24 marca 2016 (09:17)

Mieszkańcy wiosek w Czadzie muszą przemierzać pieszo duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” zachęca, aby wspólnie wybudować im kolejną studnię. 

 

To już szesnasta studnia dla mieszkańców okolic Sarh, gdzie pracuje ks. Artur Bartol. W obrębie parafii św. Józefa Salezjanie docierają do 30 okolicznych wiosek.

„Chcielibyśmy, aby w każdej z nich powstała studnia, dzięki której mieszkańcy będą mieli dostęp do czystej wody pitnej. Jesteśmy już na półmetku! Zebraliśmy już fundusze na sfinansowanie budowy 15 studni! 9 z nich już powstało, a 6 jest w trakcie budowy. Pora na kolejną, 16. studnię!” – czytamy na stronie projektu. 

Studnie są budowane niedaleko domów katechistów, którzy będą je otaczali opieką, aby służyły mieszkańcom przez wiele lat.

 – Budowa studni, aby ludzie mieli wodę zdatną do picia, a pijąc ją, nie chorowali, to jest wielki dar i skarb dla nas – powiedział ks. Artur Bartol dla KAI. – Jeśli temperatury sięgają 48 stopni w cieniu, jest susza, giną zwierzęta, bydło, a czasami i ludzie, którzy nie mają nic do picia, umierają; są przypadki śmiertelne – dodaje misjonarz, który pracuje w Czadzie od ponad 15 lat.

Więcej o akcji TUTAJ.

RP

Aktualizacja 24 marca 2016 (12:34)

NaszDziennik.pl