logo
logo

Zdjęcie: / -

Godzina Łaski

Czwartek, 8 grudnia 2016 (02:33)

Dzisiaj, 8 grudnia, Godzina Łaski. Przyjdźmy do Maryi w duchu pokuty, ofiary i modlitwy. Uczcijmy Jej Niepokalane Poczęcie i prośmy, aby i nasze życie było bez grzechu. Nie bójmy się też prosić Pełną Łaski o łaski najbardziej nam potrzebne. One są pomocą w wędrówce do Nieba. Czyli… źródłem radości naszej Matki Najświętszej.

W pierwszej Godzinie Łaski, 8 grudnia 1947 r., Maryja powtórzyła słowa, które w 1858 r. wypowiedziała w Lourdes: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”, po czym uroczyście ogłosiła: „Jestem Maryja, pełna łaski, Matka mego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa”. Zapewniła, że co roku w tej godzinie, czyli od 12.00 do 13.00, będzie nawracać grzeszników i wysłucha naszych próśb – nawet tych zwyczajnych, byleby tylko były to prośby serca.

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Jest rok 1947. Pierina Gilli, skromna pielęgniarka, widzi w sali szpitalnej niezwykłego pacjenta: Najświętszą Maryję Pannę. Maryja cierpi – ma łzy w oczach, a w Jej serce są wbite trzy miecze. Czy ci, którzy podejmą Jej orędzie z Montichiari, uleczą Jej obolałe serce? Rzeczywiście, stanie się tak, jeśli podejmą potrójne wezwanie. Maryja wypowiada bowiem trzy słowa: „Modlitwa. Ofiara. Pokuta”. Czyli: zatrzyma się marsz grzeszników w stronę piekła. Niech w tym dniu Maryja będzie uśmiechnięta. A my szczęśliwi.

To nasze zadanie. Mamy pocieszać Niepokalane Serce Maryi, które cierpi, widząc, jak wiele ludzi idzie na potępienie.

W Montichiari Matka Boża nieustannie podkreśla znaczenie trwania w łasce i życia bez grzechu. Chce nam w tym pomóc i ogłasza, że w południe uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia Niebo będzie szczególnie blisko naszych serc. Zaprasza nas do kościoła, gdzie jest Jej Syn.

Wincenty Łaszewski

NaszDziennik.pl