logo
logo

Rodzina Radia Maryja

Zdjęcie: Ks. Rafał Dyguła TChr/ Nasz Dziennik

Opłatek w „kalifornijskiej Częstochowie”

Piątek, 30 grudnia 2016 (03:34)

Spotkanie opłatkowe w Los Angeles było okazją do dziękczynienia za 25 lat istnienia Radia Maryja.

 

Pierwsze polonijne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbyło się już w święto św. Szczepana w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej, która od roku jest też sanktuarium św. Jana Pawła II i gdzie obecne są relikwie Papieża Polaka.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w intencjach Radia Maryja z okazji 25-lecia jego istnienia. W „kalifornijskiej Częstochowie” – jak określana jest ta parafia – gościli ojcowie redemptoryści z Radia Maryja – o. Jan Król CSsR z Polski oraz o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

– Bogu niech będą dzięki za to, co dzieje się w Rodzinie Radia Maryja. Jesteśmy razem, tyle łask doświadczamy. I właśnie przez Radio Maryja, które głosi prawdę, które głosi Boga i Polskę, jesteśmy w stanie tu, na emigracji, być razem, nie upadać na duchu, trwać na modlitwie, wszystko czynić, aby polskie serca w jedności nadal mocno biły i były dumne z tego, że przecież naszą Ojczyzną umiłowaną jest Polska – zaznaczył ks. Rafał Dyguła TChr, proboszcz parafii Matki Bożej Jasnogórskiej i kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II.

Posługuje on w tej wspólnocie od siedmiu lat. Przed sześciu laty do wygłoszenia rekolekcji adwentowych zaprosił o. Piotra Dettlaffa CSsR z Radia Maryja. – Jego entuzjazm sprawił, że odszukaliśmy się i zorganizowaliśmy w naszej parafii Koło Przyjaciół Radia Maryja – wspomina ks. Rafał Dyguła.

Z roku na rok przybywa uczestników opłatkowego spotkania w „kalifornijskiej Częstochowie”. We wspólnocie Rodziny Radia Maryja doświadczają życzliwości, zrozumienia, okazji do rozmów o Polsce.

Dziękowano także za ewangelizację prowadzoną w mediach przez ojców redemptorystów.

Rozmówcy o. Jana Króla zwracali uwagę na zasługi Radia Maryja w kontekście przemian, jakie dokonały się na polskiej scenie politycznej. – Słucham codziennie Radia Maryja i oglądam Telewizję Trwam. Dziękujemy za te dzieła dyrektorowi o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi. Są one uniwersytetem, kształcą i uczą miłości do Boga i do ludzi. Jestem wdzięczna za to wszystko – zaznaczyła pani Irena. – Prowadzą katechezę, modlitwę, dzięki nim mogę codziennie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim – dodała pani Zofia.

Relacja z „opłatka” w Los Angeles zamieszczona jest na stronie www.radiomaryja.pl.

Kolejne spotkanie opłatkowe RRM odbędzie się 7 stycznia w Rokitnie w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Tego samego dnia Polonia przybędzie do sanktuarium św. Jana Pawła II do Ojców Cystersów „Na Górce” w Willow Springs na południu Chicago. Wkrótce spotkania odbędą się m.in. w Niemczech, na północy Chicago, w Kanadzie.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik