logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Fatima weźmie przykład z Krakowa

Niedziela, 12 marca 2017 (20:50)

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i władze tego portugalskiego miasta skorzystają z doświadczeń Lourdes i Krakowa w przyjmowaniu dużej liczby wiernych. Władze Fatimy rozmawiały na ten temat z przedstawicielami obu wspomnianych miast podczas zorganizowanych w narodowym portugalskim sanktuarium maryjnym Międzynarodowych Warsztatów Turystyki Religijnej.

Z uczestnikami piątej edycji tego wydarzenia podzielono się doświadczeniami w zakresie organizacji masowych imprez o charakterze religijnym. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele krakowskiego ratusza, którzy przedstawili szczegóły przygotowań do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Sugerowali, aby pielgrzymom przybywającym w roku jubileuszu do sanktuarium fatimskiego stworzyć warunki do odwiedzenia także położonego w pobliżu zamku w Ourem.

Z kolei obecny w Fatimie przedstawiciel Lourdes stwierdził, że duże sanktuaria maryjne „nie mogą żyć jedynie od jednego do drugiego dużego wydarzenia” i powinny nieustannie szukać okazji do promowania swojego przesłania. Wezwał ponadto do stworzenia warunków do uczciwych praktyk hotelarzy i restauratorów, wśród których wielu szuka sposobności, aby w związku z dużym wydarzeniem drastycznie podnieść ceny swoich usług.

Głównym wydarzeniem tegorocznego roku jubileuszu setnej rocznicy objawień w Fatimie będzie wizyta Papieża Franciszka w dniach 12-13 maja. Papież nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej pielgrzymki do tego miejsca, a jego obecność ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu. Pobyt Papieża w Fatimie będzie bezpośrednio transmitowany i wyświetlany na telebimach w narodowym francuskim sanktuarium maryjnym. Jego rektorat powiadomił już Fatimę, że w dniach wizyty Ojca Świętego w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej wierni zgromadzeni w Lourdes będą mogli bezpośrednio śledzić wydarzenia z tej portugalskiej miejscowości i będą tam odmawiane modlitwy w łączności z zebranymi w Fatimie.

RS, KAI

NaszDziennik.pl