logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Higroskopijny/ Licencja: CC BY-SA 3.0/ Wikipedia

Relikwie św. Faustyny trafią na Martynikę

Sobota, 8 lipca 2017 (17:46)

Relikwie św. s. Faustyny po raz pierwszy trafią na Martynikę, jedną z wysp na Karaibach. Czczone będą w narodowym sanktuarium maryjnym na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia w Le Morne Rouge, pierwszym i najstarszym sanktuarium na Martynice.

Relikwie zostały przekazane w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 6 lipca na ręce kustosza tego sanktuarium, którym jest Polak, ks. Józef Nowak. Pochodzący z Gdańska misjonarz przebywa na wyspie od 10 lat, rozpowszechniając kult Bożego Miłosierdzia na tamtych ziemiach.

Relikwie zostały przekazane przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

– Jestem Polakiem, więc kult Bożego Miłosierdzia wyniosłem z domu, a będąc na misjach w Afryce, on się we mnie bardzo pogłębił – powiedział ks. Józef Nowak, który został kustoszem sanktuarium w 2015 r., kiedy obchodzony był Rok Miłosierdzia.

– Przez ten rok w sanktuarium na Martynice można było zaobserwować niesamowite działanie Pana Jezusa, widzieliśmy wiele nawróceń, odbywały się rekolekcje, dni skupienia i pielgrzymki. Bardzo mocno widać było działanie Jezusa Miłosiernego – podkreślił misjonarz.

– To spowodowało, że zacząłem na nowo myśleć o tym, aby relikwie św. Faustyny były w naszym sanktuarium. Pomyślałem, że to będzie takie następstwo tych wszystkich łask, które pozwoli ludziom kontynuować to, co otrzymali – wyznał ks. Nowak. Jego zdaniem, obecność relikwii na Martynice wpłynie na kult publiczny św. Faustyny i nauczanie o Bożym Miłosierdziu. – Tutaj ludzie z ogromną ufnością przyjęli nauczanie o Bożym Miłosierdziu – dodał.

Relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej obecnie znajdują się w kościołach, sanktuariach, kaplicach w prawie 120 krajach świata.

RS, KAI

NaszDziennik.pl