logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: www.pro-life.pl/ -

Biskupi Dominikany: „Nie” cywilizacji śmierci

Piątek, 14 lipca 2017 (12:28)

„Legalizacja aborcji jest przeciwna prawu naturalnemu i Konstytucji” – czytamy w komunikacie wydanym na zakończenie Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Dominikany. Jednocześnie potępiono w nim kampanię medialną na rzecz wprowadzenia odnośnej ustawy.

Biskupi podkreślili, że są świadomi wywierania mocnych nacisków politycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, i wezwali rządzących, aby „nie popełniali poważnego błędu, zgadzając się na wprowadzenie do obecnie obowiązującego ustawodawstwa aktów prawnych przeciwnych życiu i porządkowi konstytucyjnemu”.

Wezwali także katolików i wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie dali się przekonać pseudonaukowcom, którzy optują, całkowicie irracjonalnie i wbrew zasadom moralnym, za legalizacją aborcji.

„Ci, którzy uprawiają propagandę za zabijaniem nienarodzonego dziecka – czytamy w komunikacie – popierają agresywne kampanie medialne, aby przekonać społeczeństwo, że legalizacja aborcji to obrona praw i godności kobiety, a nawet ograniczanie umieralności kobiet przy porodzie. Tymczasem w rzeczywistości wcale nie odpowiada to prawdzie” – podkreśla Episkopat Dominikany.

RS, Radio Watykańskie

Aktualizacja 15 lipca 2017 (20:01)

NaszDziennik.pl