logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Franciszek do paryżan

Sobota, 17 sierpnia 2019 (19:07)

„Bądźcie budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie” – z takim apelem Papież Franciszek zwrócił się do paryżan. Ojciec Święty przesłał specjalny telegram z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na ręce metropolity tego miasta, abp. Michela Aupetita.

Orędzie odczytał rektor katedry Notre Dame ks. Patrick Chauvet. Franciszek zapewnił w nim wiernych o swojej duchowej bliskości. Odniósł się także do dzieła odbudowy katedry, którą przed czterema miesiącami zniszczył pożar. W przesłaniu Ojca Świętego czytamy m.in.:

„Jako prawdziwa Matka, Maryja idzie z nami, wspiera nas w zmaganiach i rozsiewa niestrudzenie bliskość Bożej miłości. Uczestniczy w dziejach każdego ludu, który otrzymał Ewangelię, oraz tworzy cząstkę jego tożsamości historycznej – podkreślił Franciszek. „Oby za wstawiennictwem Naszej Pani odbudowa poświęconego Jej skarbu architektury była mocnym znakiem odrodzenia i ożywienia wiary pośród oddanego jej ludu. Oby wierzący, napełnieni nadzieją, byli dla swoich rodzin, wspólnot i środowisk życia budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie”.

Wierni archidiecezji paryskiej spotkali się w uroczystość Wniebowzięcia na moście św. Ludwika. Z różańcami w ręku przeszli do kościoła św. Sulpicjusza, gdzie pod przewodnictwem arcybiskupa Paryża odprawiono Mszę św., a następnie ponowiono akt oddania króla Ludwika XIII, który 10 lutego 1638 r. poświęcił Francję Maryi.

JG, KAI

NaszDziennik.pl