logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: / Inne

Ratunek od Maryi

Wtorek, 13 lipca 2021 (00:01)

Aktualizacja: Wtorek, 13 lipca 2021 (09:18)

16 lipca przypada uroczystość ku czci Matki Bożej z góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Dzień później w poświęconym Jej sanktuarium w Czernej odbędzie się 23. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej.

– W tym roku połączone zostanie z dziękczynieniem za 50 lat obecności polskich karmelitów bosych na misjach w Afryce: w Burundi i Rwandzie. Tegoroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej w odniesieniu do tej rocznicy będzie przeżywane pod hasłem: „Z Maryją na krańce świata” – informuje o. dr Włodzimierz Tochmański OCD, moderator Rodziny Szkaplerznej.

Mszy św. 17 lipca o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp Jerzy Mazur, który przez wiele lat sam był misjonarzem, a obecnie jest pasterzem diecezji ełckiej i przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Rodzina Szkaplerzna

Szacuje się, że w Polsce do Rodziny Szkaplerznej należy ponad pół miliona osób. Wspólnoty szkaplerzne istnieją w około 200 miejscach. Ponad 70 parafii nosi tytuł Matki Bożej Szkaplerznej. Na stronie www.szkaplerz.pl (w zakładce: Wspólnoty i bractwa) można zobaczyć mapę wszystkich miejsc, w których działa Rodzina Szkaplerzna.

Noszenie szkaplerza karmelitańskiego propagował św. Jan Paweł II, sam – jako dziecko – przyjął szkaplerz w karmelitańskim klasztorze na Górce w swoim rodzinnym mieście w Wadowicach.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik