logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: ARCH. O. A. HESS OFM/ Inne

Oręduje szczególnie za młodymi

Poniedziałek, 15 listopada 2021 (02:05)

Z o. Azariaszem Hessem OFM, duszpasterzem z Lublina, który szerzy w Polsce kult bł. Carla Acutisa rozmawia Małgorzata Bochenek

Był niedawno Ojciec w Asyżu ze specjalną misją…

– Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dane mi było pielgrzymować do Rzymu, Asyżu i Casci. W Asyżu odebrałem relikwie błogosławionego nastolatka – Carla Acutisa, „patrona internetu”, dla kolejnych parafii w Polsce, które o nie prosiły – m.in. dla wspólnot w Dobryninie, Jaworznie, Krakowie, Lublinie, Łodzi i we Włocławku. Modliłem się przy relikwiach świętych i bł. Carla Acutisa. Spotkałem się też z Papieżem Franciszkiem, któremu opowiedziałem o rozwoju kultu bł. Carla w naszym kraju.

Czy wiadomo, w ilu miejscach w Polsce obecne są już jego relikwie?

– Kanclerz kurii biskupiej w Asyżu s. Alessandra Rusca podała, że do tej pory wydano ich ponad 700, z czego w Polsce jest ich około 100. Są to relikwie pierwszego stopnia – cząsteczka jego ciała albo włosy. Do tej liczby trzeba dodać miejsca, które otrzymały je za pośrednictwem postulacji jego procesu kanonizacyjnego. Pokazuje to ogromne zainteresowanie sylwetką i świadectwem tego błogosławionego chłopca.

11 września na prośbę ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego przekazałem relikwie bł. Carla do Lwowa, a teraz przywiozłem je także do trzech parafii na Słowacji. Prośby napływają do Asyżu z całego świata.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik