logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Na jutro przewidziany powrót Papieża do Watykanu

Piątek, 31 marca 2023 (13:51)

Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2023 (14:39)

Na jutro przewidziany jest powrót Papieża Franciszka do Watykanu. Od przedwczoraj przebywa on w poliklinice Gemelli z powodu zapalenia oskrzeli.

W opublikowanym dziś komunikacie dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował, że wczoraj wieczorem Papież zjadł na kolację pizzę razem z osobami, które mu towarzyszą w szpitalu: lekarzami, pielęgniarzami, sekretarzami i żandarmami watykańskimi. Dziś rano, po śniadaniu, po lekturze gazet, podjął pracę.

Powrót Papieża do Domu św. Marty przewidziany jest na dzień jutrzejszy, w zależności od wyników badań przeprowadzonych dziś rano.

Przewidziana jest obecność Papieża Franciszka na Mszy św. w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra – przekazał również dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Watykański rzecznik oświadczył: „Mogę potwierdzić, że w związku z planowanym na jutro wyjściem ze szpitala przewidziana jest obecność Papieża Franciszka na placu Świętego Piotra na celebracji eucharystycznej w Niedzielę Palmową”.

APW, EKO, KAI

NaszDziennik.pl