logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: kris krüg/CC.2.0/ Flickr

Pomódl się za nienarodzonych!

Poniedziałek, 13 stycznia 2014 (12:50)

18 stycznia rozpocznie się nowenna Dziewięć Dni dla Życia, którą ogłosili amerykańscy biskupi. Episkopat USA chce w ten sposób otoczyć modlitwą największy Marsz dla Życia, który 22 stycznia przejdzie ulicami Waszyngtonu, oraz miliony istnień ludzkich, których życie jest zagrożone.

W tym roku – właśnie 22 stycznia – minie 41 lat od czasu, kiedy aborcja w Stanach Zjednoczonych stała się legalna. Akcję modlitewną amerykańskich biskupów poparły polskie organizacje: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka oraz Human Life International – Polska.

W specjalnym komunikacie, który został umieszczony na oficjalnej stronie internetowej Episkopatu Stanów Zjednoczonych, biskupi przypominają, że 22 stycznia 2014 r. naród amerykański będzie wspominał 41. rocznicę sprawy Roe przeciw Wade. „Od tej tragicznej decyzji zginęło ponad 55 milionów dziecięcych istnień w wyniku aborcji, a zdruzgotano życie milionów ich rodziców” – stwierdzają biskupi, zapowiadając, że w dniach 18-26 stycznia odbędzie się „Dziewięć dni modlitwy, pokuty i pielgrzymowania”.

Chociaż nie każdy może bezpośrednio wziąć udział w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie 22 stycznia br., to katolicy w kraju i na całym świecie mogą uczestniczyć w tegorocznej nowennie przez włączenie się w modlitwę i wyrzeczenia. „Wasze modlitwy mają znaczenie. Wasze poświęcenie: ofiary, wyrzeczenia przyniosą owoce” – podkreślają biskupi.

Biskupi proponują, aby centralnym punktem każdego dnia nowenny była modlitwa wstawiennicza, refleksja i konkretne akty pokuty, zadośćuczynienia i miłości. Program Dziewięciu Dni jest zamieszczony na stronie internetowej Konferencji Episkopatu USA.

Polscy obrońcy życia w odpowiedzi na apel amerykańskich biskupów uruchomili specjalną stronę internetową, gdzie każdy chętny może zgłaszać swój udział w modlitwie. – Zapewniamy, że listę osób, które podjęły modlitwę i zgłosiły się do nas, przekażemy po jej zakończeniu zarówno Ojcu Świętemu Franciszkowi, jak i Episkopatowi Stanów Zjednoczonych – mówią.

– Niech Polska, Ojczyzna Jana Pawła II, pokaże, że potrafi modlić się, jednocześnie wspierając amerykańskich obrońców życia – apelują.

Każdy, kto chce włączyć się w modlitwę, może zgłosić swój udział, wypełniając odpowiedni formularz, jaki znajduje się na stronie: www. krucjata.org.

– To zgłoszenie nie jest oczywiście warunkiem włączenia się w modlitwę. Jeśli jednak zgłosimy swój udział, pokażemy innym, jak jest nas wielu. Zapraszamy więc do udziału w nowennie – mówią obrońcy życia.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl