logo
logo

Zdjęcie: www.jp2shrine.org/ -

Sanktuarium Jana Pawła II w Waszyngtonie

Czwartek, 20 marca 2014 (10:15)

Aktualizacja: 20 marca 2014 (10:17)

Dawne Centrum Jana Pawła II w Waszyngtonie stanie się po kanonizacji ogólnokrajowym sanktuarium świętego w Stanach Zjednoczonych – ogłosił przewodniczący amerykańskiego Episkopatu ks. abp Joseph Kurtz.

Jak informuje Radio Watykańskie, w 2011 r. dawne Centrum nabyli Rycerze Kolumba z myślą o utworzeniu tam sanktuarium Papieża Polaka. Zgodził się na to miejscowy biskup ks. kard. Donald Wuerl, który przyznał mu rangę diecezjalnego sanktuarium. Zapewnił, że przez ostatnie trzy lata stało się ono miejscem modlitwy i pielgrzymek, i to nie tylko dla mieszkańców Waszyngtonu.

W najbliższym czasie sanktuarium czekają niezbędne przeobrażenia. Główne piętro dawnego Centrum zostanie przekształcone w kościół, a w dotychczasowej kaplicy będą przechowywane relikwie Jana Pawła II. Na parterze, podobnie jak do tej pory, będzie się znajdować stała ekspozycja poświęcona osobie Papieża Polaka.

– Jan Paweł II ukształtował całe pokolenia katolików. To sanktuarium ma przypominać ludziom z całego kraju jego święte życie oraz jego wezwanie do świętości, które kieruje do każdego z nas – powiedział Carl Anderson, zwierzchnik Rycerzy Kolumba.

 

MM

NaszDziennik.pl