logo
logo

Zdjęcie: arch/ Inne

Módlmy się do św. Michała Archanioła

Wtorek, 12 sierpnia 2014 (10:04)

Ks. abp Paul S. Coakley wezwał wiernych do modlitwy, pokuty, procesji eucharystycznych i nabożeństw w intencji odwołania „czarnej mszy”, która ma zostać odprawiona w Oklahoma City.

21 września br. w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City ma dojść do tego świętokradczego wydarzenia, którego inicjatorem jest satanistyczna grupa Dakhma of Angra Mainyu – podaje Radio Watykańskie.

„To okropne bluźnierstwo jest rozmyślnym atakiem na Eucharystię, jak również na fundamentalne prawdy wiary wszystkich chrześcijan” – napisał ks. abp Coakley w liście do wiernych diecezji Oklahomy.

Mimo wielu próśb i żądań odwołania „czarnej mszy” płynących z lokalnej archidiecezji i od licznych wiernych urząd miejski wciąż podtrzymuje decyzję o wynajęciu sali grupie satanistycznej. W uzasadnieniu powołuje się na pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, m.in. zakazującą ograniczania wolności słowa.

Sataniści zapowiedzieli, że podczas rytuału będą używać autentycznej, konsekrowanej Hostii wykradzionej z kościoła. Do swego obrzędu wprowadzą jednak pewne zmiany, tak aby być w zgodzie z prawem stanowym Oklahomy w kwestii nagości, publicznego oddawania moczu oraz aktów seksualnych.

W tej sytuacji ks. abp Coakley prosi wiernych diecezji o codzienną modlitwę różańcową i uczestnictwo w Godzinie Świętej, a księży szczególnie o to, aby po każdej Mszy św. odmawiano modlitwę do św. Michała Archanioła.

Wstęp na „czarną mszę” kosztuje 15 dolarów. Uczestniczyć w niej mogą osoby, które ukończyły szesnasty rok życia. W przeszłości sataniści z Oklahomy próbowali już dwukrotnie odprawić tam „czarną mszę”, jednak w obu przypadkach zostało to odwołane. W styczniu bieżącego roku sekta Świątynia Satanistyczna (Satanic Temple) bezskutecznie próbowała postawić w Oklahomie dwumetrowy pomnik szatana przed miejskim Kapitolem.

Archidiecezja Oklahoma City przypomina, że satanistyczny rytuał nie jest „czarną rozrywką”, lecz śmiertelnie poważnym, bałwochwalczym i obscenicznym odwróceniem Mszy św.

MPA

NaszDziennik.pl