logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Dzieło Ducha Świętego

Poniedziałek, 27 października 2014 (20:04)

Komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR w związku z XXIII rocznicą Radia Maryja

 

Kochana Rodzino Radia Maryja, Przyjaciele, Współpracownicy,

Radio Maryja ma już 23 lata. Już wkrótce będziemy świętować dziękczynienie za ten dar na nasze czasy. Istnieje ono dzięki łasce Bożej i dzięki współpracy z tą łaską wielu ludzi, którzy spontanicznie nazwali się Rodziną Radia Maryja; którzy modlą się za to dzieło, posługują w nim, bronią tego dzieła, starając się o jego rozwój i wspomagając modlitwą i czynem; pomagają także materialnie, by je utrzymać.

Po Radiu Maryja powstał miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, „Nasz Dziennik”, Fundacja Servire Veritati w Lublinie, czyli Instytut Edukacji Narodowej, gimnazjum i liceum w Szczecinku, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Szkoły te i uczelnia są na bardzo wysokim poziomie. Powstała Telewizja Trwam, Fundacja Nasza Przyszłość i Lux Veritatis. Te dzieła są przykładem, że razem, odpowiadając na łaskę Bożą, natchnienie Ducha Świętego można uczynić wiele. Można – po ludzku – uczynić z niczego wiele. W pojedynkę nawet geniusz niewiele uczyni.

Prosimy dalej o modlitwę i współpracę. Prosimy także o systematyczną pomoc w utrzymaniu Radia Maryja i Telewizji Trwam, a dzieła te kosztują miliony każdego miesiąca. Dla milionów słuchaczy i widzów jest to jednak możliwe. Byłoby trudne, a nawet niemożliwe dla grupy ludzi, nawet tysięcy. Dla milionów to tylko kwestia, by każdy chciał pomóc choć trochę. Choćby równowartość, jak często powtarzam, paczki papierosów każdego miesiąca. To po prostu kwestia ambicji katolika i Polaka. Kochani, za to właśnie, za tę współpracę, za ten dar Radia Maryja i resztę dzieł będziemy dziękować dwudziesty trzeci już raz. Można powiedzieć – jak te lata szybko lecą, ale najpierw pragniemy dziękować za świętego Jana Pawła II, za jego kanonizację, bo bez niego czym byłaby Polska? Jak wyglądałby świat? Nie byłoby też Radia Maryja. Mówię to z całą odpowiedzialnością.

Zapraszamy więc na dziękczynienie do Torunia, w sobotę (29 listopada). Rozpoczynamy o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Następnie wystąpi zespół „Śląsk” w całej gali. Msza św. o godz. 15.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ten, który zawsze był przy boku ks. kard. Karola Wojtyły, a potem św. Jana Pawła II – ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pragniemy przyjąć wszystkich jak najlepiej. Będziecie po podróży, zmęczeni, dlatego postaraliśmy się o parę tysięcy miejsc siedzących. Grupy wcześniej zgłoszone do biura Radia Maryja będą miały zarezerwowane miejsca siedzące, a miejscówki otrzymają w dniu świętowania. Gdzie i kiedy podamy w odpowiednim czasie. Na miejscu będzie można coś zjeść: jakąś kanapkę, kawałek kiełbasy, gorącą zupę, herbatę czy kawę. Będą też punkty z bezpłatnymi materiałami o Radiu Maryja i dziełach ewangelizacyjnych przy nim powstałych. Będą punkty z piernikami, książkami, pamiątkami. Dodam jeszcze, że miejsc siedzących będzie kilka tysięcy, ale ilość ostatecznie ograniczona.

Bóg zapłać za modlitwę, współdziałanie z Radiem Maryja i z Telewizją Trwam, z dziełami przy radiu powstałymi.

Bóg zapłać za zrozumienie.

Zapraszamy!

 

o. Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

 

www.radiomaryja.pl

Aktualizacja 28 października 2014 (12:10)

NaszDziennik.pl