logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Podzielili się opłatkiem

Sobota, 3 stycznia 2015 (18:31)

Rodzina Radia Maryja zgromadziła się u Ojców Redemptorystów w Krakowie na spotkaniu opłatkowym. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe Mszą Świętą. W opłatku wziął udział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Zebranych powitał o. dr Andrzej Kukła CSsR, kustosz sanktuarium. – Witam wszystkich w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Cieszymy się obecnością każdego z was, ale wielką radość sprawia nam to, że ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych wielu dzieł, jest z nami. Cieszymy się ogromnie – mówił. Redemptorysta życzył wiernym, by w domu Matki Bożej czuli się u siebie. – Dziś, w pierwszą sobotę miesiąca, można przytulić się do Jej serca. Życzę wam, by 2015 rok był to rok błogosławieństwa Bożego. A ojcu dyrektorowi i jego współpracownikom życzę wielu sukcesów i jak najmniej kłód pod nogami – zaznaczył zakonnik.

W homilii o. dr Tadeusz Rydzyk mówił, że w Polsce są piękne kościoły, bo wciąż mamy ludzi wierzących. Przypominał, że w Ojczyźnie jest zła sytuacja – wysokie bezrobocie, emigracja, ludzie nie są leczeni. – Widzimy, jakie są trendy w świecie, i one przychodzą do Polski. Jest wojna cywilizacyjna. Widzimy, jak to wszystko dokonuje się na wszystkich płaszczyznach – podkreślił i dodał, że można to wszystko obserwować na przykładzie rewolucji gender. – To jest niesamowita rewolucja. Marksizm ubrał się w nowe metody – powiedział. Dyrektor Radia Maryja mówił, że ta rewolucja miała miejsce w latach 70. w Norwegii, a w latach 80. w Niemczech. – A teraz idzie do nas – ubolewał.

Założyciel Radia Maryja stawiał wiernym pytania: Czy będzie wiara w Polsce? Czy Naród Polski będzie wierzący? Czy będzie ziarnem dla świata? Ponadto mówił, że dziś w Polsce prowadzona jest polityka antyrodzinna. – Polska jest najszybciej wymierającym krajem w Europie. To nie jest przypadek. To wszystko jest dobrze wypracowane. Ci, którzy dziś Polskę niszczą, są dobrze wynagradzani. Kiedyś to robiła Moskwa, a dziś to idzie z Zachodu – ostrzegał.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nauczał, że dziś trzeba zwrócić szczególną uwagę na dzieci i młodzież. Podkreślał, że ludzie starsi mają w tej dziedzinie dużo do zrobienia. – Jeśli chcemy katolicką Polskę uratować, która jest po śmierci św. Jana Pawła II szczególnie niszczona, to musimy nie tylko się modlić, ale także działać. Każdy z nas musi z tego zrobić sobie rachunek sumienia, bo każdy stanie przed Panem – mówił.

Dyrektor Radia Maryja apelował do członków Rodziny Radia Maryja, by się jednoczyła, spotykała i działała dla Kościoła, dla Ewangelii i Polski. – Wszyscy chyba wiedzą, co by było w Polsce, gdyby nie było Radia Maryja. Wszyscy jednak powinni wspierać je. Ojczyzna katolicka może dać dużo dla świata – zaznaczył.

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosił wiernych, by pomimo istnienia centr antykatolickich nie załamywali się, nie ustawali w działaniu, ale mówiąc „alleluja”, odważnie szli do przodu. – Trzymajmy się razem – wezwał zebranych w redemptorystowskiej świątyni.

Po Mszy św. Rodzina Radia Maryja zgromadziła się w sali parafialnej, gdzie dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i wspólnie śpiewano kolędy. – Cieszymy się, że możemy się dziś wspólnie spotkać w Rodzinie – mówili uczestnicy spotkania.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl