logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

ŚDM w Krakowie i w Brzegach

Poniedziałek, 30 marca 2015 (20:47)

Od niedzieli wszystko stało się jasne – Msza św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku zostanie odprawiona w Brzegach koło Wieliczki. Pozostałe uroczystości z udziałem Ojca Świętego  Franciszka odbędą się w Krakowie. 

Młodzi powitają Papieża w czwartek, 28 lipca, na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu w piątek Papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Krakowskie Błonia są za małe, by pomieścić kilka milionów młodych ludzi. Z tego powodu  finałowe spotkania Papieża Franciszka z młodzieżą – sobotnie czuwanie modlitewne i niedzielna Msza św. – odbędą się na granicy Krakowa i Wieliczki, w Brzegach. 

Od środy do piątku będą trwały katechezy. Będą one głoszone w różnych językach, przez biskupów pochodzących z całego świata. Mają one za zadanie wprowadzić młodych w przesłanie błogosławieństwa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7), wybranego przez Ojca Świętego na temat XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Katechezy będą odbywać się na terenie całego miasta, zarówno w kościołach, jak i w innych miejscach, dobranych tak, by zapewnić wszystkim młodym wzięcie w nich udziału. W ramach „katechezy w drodze” młodzi z całego świata pielgrzymować będą do dwóch sanktuariów: Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. 

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r.

RP

NaszDziennik.pl