logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Gromadzimy się wokół pięknego celu

Niedziela, 10 stycznia 2016 (20:05)

W sobotę w Krakowie w kościele Ojców Redemptorystów odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. 

Krakowski opłatek u redemptorystów rozpoczął się Mszą św. w samo południe w sobotę. Eucharystii przewodniczył o. prof. Bolesław Słota, a homilię wygłosił o. Grzegorz Woś.

– Gromadzimy się tutaj wokół pięknej idei, wokół pięknego celu, ale na tej drodze zaczynają się pojawiać pewne trudności, pewne problemy. Z jednej strony ludzie, którzy robią wszystko, by Radio Maryja, Telewizja Trwam i wszystkie te dzieła zniknęły z naszej rzeczywistości, a z drugiej strony i w naszych głowach pojawiają się wątpliwości, czy to rzeczywiście jest dobre, Boże dzieło, czy warto te dzieła propagować. Z każdym rokiem tych problemów przybywa, ale przede wszystkim też przybywa pewności, że to, co dzieje się w Rodzinie Radia Maryja, i to, co dzieje się wokół Rodziny Radia Maryja, jest dziełem Pana Boga – mówił redemptorysta.

O. Grzegorz Woś podkreślił, że „w miłości nie ma lęku”. – Jeżeli jesteśmy blisko Jezusa Chrystusa, który jest źródłem miłości, to nie będziemy się lękać, choć może po ludzku będziemy odczuwali strach. Będziemy jednak mieć pewność, że idziemy dobrą drogą, bo jesteśmy blisko Jezusa Chrystusa – zaznaczył.

Kaznodzieja przypomniał, że każdą działalność należy rozpoczynać od modlitwy, od wpatrywania się w Jezusa Chrystusa i Jego Matkę. Tam ładujemy nasze akumulatory, a później świadczymy swoim codziennym życiem i przykładem.

Zaznaczył, że spotkania w Rodzinie Radia Maryja, zwłaszcza te opłatkowe, są po to, „by sobie spojrzeć w oczy, by się wzajemnie wesprzeć”.    

Wielką radość ze spotkania i z dużej frekwencji wyraził prof. Janusz Kawecki. – Przybyliśmy tu dziś, aby podzielić się radością i życzyć sobie wzajemnie, aby ten czas, który nadejdzie, był tak szczęśliwy, jak chcielibyśmy sobie i Polsce wyprosić. Jesteśmy w rodzinie i dzielimy się radością wspólnotowego spotkania. To jest najważniejsza sprawa na dziś – podkreślił.

Dr Mirosław Boruta w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl zauważył, że opłatek Rodziny Radia Maryja jest jednym z ważniejszych wydarzeń w roku. – Tu czujemy się jak w rodzinie. Czujemy radość z odzyskanej Ojczyzny – mówił.

Także pan Bogdan cieszył się ze wspaniałej atmosfery, ze wspólnego śpiewania kolęd, z dobrych informacji, jakie zostały przekazane przez ojców. – Cieszymy się, że spotykamy się w tym roku już w wolnej Polsce i możemy się razem radować – wyznał.

Uczestnicy spotkania dziękowali redemptorystom za Radio Maryja, za Telewizję Trwam oraz za wszystkie dzieła przy nich powstałe.

Jolanta Janus przekazała na ręce o. Grzegorza Wosia medal dla o. dr. Tadeusza Rydzyka i Rodziny Radia Maryja.

– Jest to nasze podziękowanie za pomoc w pracy przy zbieraniu funduszy na Pietę Smoleńską, która w ubiegłym roku została odsłonięta w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W ten sposób chcemy podziękować całej Rodzinie Radia Maryja za to, że przez trzy lata wspierała nas w prowadzeniu kwesty smoleńskiej. Dzięki tej społecznej inicjatywie ufundowaliśmy dwa dzieła – tablicę w Nowej Hucie i Pietę Smoleńską – mówiła.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl