logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

„Zanim ochrzcił się Mieszko, misje wśród naszych przodków”

Poniedziałek, 15 lutego 2016 (05:18)

W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zorganizowało konkurs plastyczno-literacko-filmowy na temat: „Zanim ochrzcił się Mieszko, misje wśród naszych przodków”.

 

Jak podkreśla ks. Wiesław Dudar, celem konkursu, który ma charakter otwarty i adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat, jest przypomnienie dzieciom i młodzieży poprzez twórczość plastyczną, literacką i filmową, o ważnej rocznicy chrztu Polski. – Ma on wskazywać na wspólnotowy wymiar Kościoła jako drogi wszystkich chrześcijan do zbawienia, rozbudzać w  uczestnikach zainteresowania misjami oraz kierować ich uwagę na temat działalności misyjnej Kościoła od samych jego początków, czego wyrazem jest przyjęcie chrztu przez Polskę 1050 lat temu. Inne nie mniej ważne cele to: pobudzenie wyobraźni i rozwijanie kreatywności plastycznej, literackiej i filmowej oraz aktywizowanie wrażliwości artystycznej  poprzez prezentowanie i honorowanie nadesłanych prac – wyjaśnia werbista.

Prace powinny przedstawiać wizję hasła konkursu: „Zanim ochrzcił się Mieszko, misje wśród naszych przodków”. Uczestnicy mogą pokazać, jak według nich wyglądała praca misjonarzy na terenach Polski w czasach, gdy byliśmy jeszcze nieochrzczeni (1050 lat temu).

Organizator pozostawia uczestnikom konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej, lecz praca musi bezpośrednio nawiązywać do tytułu konkursu.

Prace można nadsyłać do 11 kwietnia 2016 r. do Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie (Kolonia 19, 14-520 Pieniężno) z dopiskiem: „Zanim ochrzcił się Mieszko, misje wśród naszych przodków”.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 604 112 123 (aktualny do 11 kwietnia 2016 r.). Możliwy jest także kontakt mailowy do dnia finału konkursu: konkurs@werbisci.pl

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl