logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Planujmy przyjazd na XXI rocznicę Radia Maryja

Poniedziałek, 19 listopada 2012 (15:15)

Kochana Rodzino Radia Maryja, drodzy przyjaciele, wszyscy współpracownicy Radia Maryja!

Z całego serca dziękujemy za piękne zorganizowanie Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego Benedykta XVI i błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II, patrzącego na nas z okna Domu Ojca. Udaliśmy się do Watykanu w Roku Wiary: samolotami, pociągami, autokarami i prywatnie. Bóg zapłać za wspaniałą atmosferę i piękne świadectwo entuzjastycznej wiary. Pierwszy raz w historii tylu Polaków było razem na Eucharystii w Bazylice św. Piotra. Rozmodlone twarze, gorące serca – to było fantastyczne świadectwo.

Zbliża się XXI rocznica powstania Radia Maryja – zapraszamy serdecznie. Świętujemy w Toruniu, w pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia. W Bydgoszczy, w samo święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Pozdrawiamy księdza biskupa ordynariusza i proboszcza tej parafii. Już teraz dziękujemy za gościnę.

1 XII - uroczystości w Toruniu


godz. 12.30 Różaniec w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy
godz. 13.30 koncert
godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 15.30 Msza św. dziękczynna

8 XII - uroczystości w Bydgoszczy

godz. 18.00 rozpoczęcie uroczystości w kościele Matki Bożej Fatimskiej

 

W Toruniu, w pierwszą sobotę grudnia, od godz. 9.00 transmitować będziemy spotkania z gośćmi, którzy przybędą na uroczystość. Będziemy ich witać w Radiu Maryja, w kampusie akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i przy budowie świątyni Wotum Wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II. Te spotkania będziemy transmitować w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Następnie o godz. 12.30 w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy św. Józefa rozpoczniemy modlitwę różańcową. O godz. 13.30 zaplanowaliśmy koncert, o 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 15.30 – uroczystą Mszę Świętą dziękczynną. Pragniemy zaznaczyć, że oprócz kościoła będą do dyspozycji ogrzewane namioty z telebimami.

Od godz. 12.00 będzie można zjeść coś ciepłego. Zbliża się Mikołaj i Boże Narodzenie – w związku z tym mądrym rodzicom, dziadkom i rodzinom, którym zależy, by dzieci kształtować w tym, co piękne, dobre i prawdziwe, co prowadzi do miłości Pana Boga, Ojczyzny i ludzi, udostępnimy dobre książki, albumy, pisma, płyty. Przekazujmy dzieciom i młodzieży dobre treści. Taki prezent wyda owoce. Będzie też można kupić anteny do odbioru Telewizji Trwam. Sądzę, że będą także pierniki. Toruń jest znany z Radia Maryja, ale także z Mikołaja Kopernika i pierników.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować uroczystość w jednym, potężnym namiocie przy kościele powstającym przy ulicy Starotoruńskiej. Jeżeli damy radę, jeżeli będziecie nam pomagać, może za rok będzie stan surowy. Zapraszam wszystkich do działania.

 

o. Tadeusz Rydzyk
Dyrektor Radia Maryja

NaszDziennik.pl