logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Wielki Święty – Józef, cz. 1

Sobota, 26 listopada 2016 (21:57)

Jeżeli Józef, który słynie z tego, że milczy, odzywa się, to oznacza to, że jest to naprawdę ważny moment w dziejach świata – podkreśla ks. Dariusz Dąbrowski Cor.

We wtorek, 22 listopada 2016 r., w redakcji „Naszego Dziennika” odbył się dzień skupienia. Poprowadził go ks. Dariusz Dąbrowski COr z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri.

Centralnym punktem rekolekcji była Msza św., której tematem rozważań było: rola i znaczenie wstawiennictwa św. Józefa w budowaniu rodziny.

– Podczas swoich objawień w Brazylii św. Józef mówił: „Tak wielu ludzi zostało zwiedzionych przez szatana. Diabeł nienawidzi ludzkości i chce zniszczyć obraz Boży, który jest w sercach każdego z was poprzez atak na cnotę czystości. Ta cnota jest najmilsza w oczach Boga, dlatego wasz przeciwnik tak zawzięcie ją atakuje w obecnych czasach. Wstrzymują sprawiedliwą rękę mojego Boskiego Syna przed słuszną karą, jaka się należy ludzkości za grzechy nieczystości, które tak bardzo ranią Jezusa i poprzez zasługi mojego przeczystego serca wypraszam wam ratunek”. To już jest wręcz cywilizacyjne wezwanie do tego co się stało, nie tylko w wymiarze małżeństwa, ale także utraty ludzkiej godności na wielu jej poziomach. Więc po raz kolejny Niebo przychodzi nam z ratunkiem – głosem, którego byśmy się nie spodziewali, bo głosem do tej pory niesłyszalnym – powiedział ks. Dariusz Dąbrowski Cor.     

Całą homilię znajdziesz TUTAJ.

RS

Aktualizacja 3 grudnia 2016 (10:25)

NaszDziennik.pl