logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej / Nasz Dziennik

Aktualność przesłania św. Jana Pawła II

Niedziela, 8 stycznia 2017 (08:23)

„Papież Polak do Rodaków” to nowy serial dokumentalny Telewizji Trwam przypominający pielgrzymki i nauczanie św. Jana Pawła II. Emitowany będzie w każdą niedzielę o godz. 13.30.

Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski były wielkim wydarzeniem. Z ust Papieża płynęło wiele treści, które podnosiły Polaków w trudnych chwilach, jak i dawały siły do godnego życia. Z biegiem lat te ciągle aktualne wskazówki stają się zapomniane.

Serial dokumentalny „Papież Polak do Rodaków” ma na celu przypomnienie testamentu Ojca Świętego. Mówi o tym w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. dr Tadeusz Rydzyk.

– Żeby sobie przypomnieli, ale i jeszcze raz przeżyli to, co było udziałem nas wszystkich, gdy św. Jan Paweł II pielgrzymował do Polski. No, bo nie mamy nikogo większego niż Jan Paweł II. W nim jest wszystko to, czym Polska żyła. To jest wielki święty, który wyrósł na Ewangelii, ale też na wielkich Polakach, którzy też byli świętymi – powiedział założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Jak podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk, istotne jest, aby nie tylko być jednorazowym, biernym widzem serialu, ale też ważne jest, aby stale wracać do tych treści.

– Niech każdy postara się też mieć u siebie wszystkie nagrania z tych pielgrzymek. Usiąść, zobaczyć jeszcze raz, może z wnukami, z dziećmi, pokazać im, jak Polacy przyjmowali Jana Pawła II. Przypomnieć, co Papież do nas mówił i jakie były reakcje na jego słowa – podkreśla dyrektor Radia Maryja.

„Papież Polak do Rodaków” będzie emitowany w każdą niedzielę o godz. 13.30 w Telewizji Trwam.

Przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II wpisuje się w szereg inicjatyw Rodziny Radia Maryja zmierzających do uczczenia wielkiego Polaka. Między innymi w maju 2016 r. konsekrowano sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, a przy tej świątyni powołano do istnienia Bractwo św. Jana Pawła II.

RS

NaszDziennik.pl