logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Modlili się w intencji ks. abp. Hosera

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 (12:25)

Do życia wiarą i dzielenia się nią z innymi zachęcał oazowiczów ks. bp Marek Solarczyk. W przypadający w Niedzielę Chrztu Pańskiego Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie przewodniczył on uroczystej Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. W czasie Liturgii, w której uczestniczyli także członkowie wspólnoty Jezus na Stadionie, modlono się o szybki powrót do zdrowia dla ks. abp. Henryka Hosera.

Przywołując w homilii biblijny obraz Drzewa Życia, ks. bp Solarczyk zwrócił uwagę, że poprzez sakrament chrztu świętego otrzymujemy od Boga pełnię Jego darów, a więc życie wieczne.

– To już nie człowiek zrywa owoc, ale sam Jezusa Chrystusa w mocy Bożego Ducha ofiarowuje każdemu z nas tajemnicę Bożego życia, byśmy nieśli je w sobie, byśmy byli swoistą „pieśnią obietnicy” dla tych, którzy poszukują Boga, którzy walczą o nadzieję, którzy może nie rozumieją nas nie dlatego, że mają złą wolę, ale dlatego, że nie nikt im nie głosił Dobrej Nowiny, bo nie spotkali obok siebie świadków wiary – powiedział kaznodzieja.

Zachęcał jednocześnie członków ruchu do wdzięczności za dar wiary.

– Uwielbiajmy Boga za to wszystko, co już w nas dokonał, co nam objawił, przez co nas przeprowadził, stawiając ludzi, wspólnotę czy ofiarowując nam naszych patronów, których imiona nosimy – zaapelował biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Przypomniał, że wiara domaga się odpowiedzi.

– Usłyszmy na nowo w swoich serca słowa, które towarzyszyły chwili, w której Chrystus zanurzał się w wodach Jordanu: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” – by przyjmując dar wiary, dzielić się nią w codzienności z innymi – zachęcał ks. bp Solarczyk.

Podziękował również za modlitwę w intencji ks. abp. Henryka Hosera, pozdrawiając jednocześnie wszystkich od przebywającego w szpitalu ordynariusza.

Po Mszy św. w katedrze odbyła się adoracja z modlitwą uwielbienia dla członków wspólnoty Jezus na Stadionie, zaś w auli kurialnej świąteczne spotkanie dla Ruchu Światło-Życie, w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.

RS, KAI

NaszDziennik.pl