logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Modlitwa o zdrowie dla ks. abp. Henryka Hosera

Środa, 11 stycznia 2017 (12:37)

Animatorzy Żywego Różańca jeżdżący po parafiach diecezji warszawsko-praskiej i dający świadectwo swojej wiary modlili się wczoraj w bazylice katedralnej o zdrowie dla ks. abp. Henryka Hosera. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

W homilii zwrócił on uwagę na różnicę między nauczycielem a świadkiem.

– Świadectwo nie jest wiedzą czy znajomością okoliczności, o której człowiek słyszał czy nauczył się o niej, by później o niej opowiadać. To doświadczenie, które w sobie niesie. Niekiedy może nie potrafić tego ubrać w słowa, ale to w nim żyje. On to wnosi w życie tych, którzy są obok niego – tłumaczył duchowny.

Podziękował również animatorom zaangażowanym w Dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci za modlitwę w intencji ordynariusza diecezji.

– Dzięki waszemu oddaniu moc Bożego błogosławieństwa płynęła i wciąż płynie w stronę abp. Henryka Hosera, a poprzez niego również w stronę całej naszej diecezji. Za tę wrażliwość i wytrwałą modlitwę serdecznie wam dziękuję – powiedział ks. bp Solarczyk.

Po Liturgii w podziemiach katedry odbyło się spotkanie formacyjne poświęcone orędziu fatimskiemu. W czasie konferencji biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej zachęcał do zawierzenia Boga.

– W Fatimie Najświętsza Maryja Panna mówił o potrzebie modlitwy i pokuty, zapewniając, że ostateczne zwycięstwo będzie należało do Boga. Jest to dla każdego z nas zachęta do zaufania Panu i Jego prowadzeniu, zwłaszcza w sytuacjach trudnych, które rodzą przygnębienie, które wydają się przeciwne Bogu i Ewangelii. Nie traćmy Ducha, bo Jezus zwycięży – zaapelował ks. bp Solarczyk.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej do Żywego Różańca należy ponad 35,5 tys. osób.

RS, KAI

Aktualizacja 11 stycznia 2017 (20:39)

NaszDziennik.pl