logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień

Niedziela, 9 grudnia 2012 (20:53)

Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, łączy się w modlitwie ekspiacyjnej z Ojcami Paulinami za profanację Cudownego Obrazu Matki Bożej, tę intencję włącza także w modlitwę przy krzyżu i relikwiach błogosławionego Jana Pawła II, które dziś w Jarosławiu kończą peregrynację po archidiecezji przemyskiej.

- Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich częstochowian, aby czy to indywidualnie, czy grupowo wraz ze swoimi duszpasterzami przybywali w tych dniach na Jasną Górę w modlitwie przebłagalnej za wszystkie zniewagi przeciw Bogu, Jego Matce i Kościołowi Świętemu - powiedział ks. abp Wacław Depo.

- Jednocześnie zapraszam wszystkich diecezjan na comiesięczne czuwanie w nocy z 11 na 12 grudnia br., które będzie wielką modlitwą ekspiacyjną całego Kościoła częstochowskiego za wszystkie profanacje i świętokradztwa, jakie mają miejsce w tych dniach i miesiącach na terenie archidiecezji. Są one skutkiem trwającej od dłuższego czasu antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki niektórych ugrupowań politycznych i mediów - dodał.

Metropolita częstochowski modli się także za dopuszczających się wszelkich aktów wandalizmu, uważając, że są oni z jednej strony ich sprawcami, a z drugiej ofiarami skrzętnie prowadzonej manipulacji antyreligijnej, a czasem ludźmi pogubionymi, którym należy pomóc. - Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień wszystkich Polaków, a w sposób szczególny rządzących tak naszym miastem, jak i Ojczyzną. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami - powiedział ks.  abp Depo.

MM

NaszDziennik.pl