logo
logo

Zdjęcie: M. Borawski/ Nasz Dziennik

Ks. prof. Jerzy Bajda nie żyje

Poniedziałek, 10 grudnia 2012 (09:16)

Dziś nad ranem w Domu Księży Emerytów w Tarnowie zmarł ksiądz prof. dr hab. Jerzy Bajda – wybitny teolog i moralista, publicysta "Naszego Dziennika".  Miał 84 lata.

O godz. 4.10 rano, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prof. Jerzy Bajda - ekspert w dziedzinie biblijnych podstaw powołania chrześcijańskiego, problematyki teologiczno-moralnej małżeństwa i rodziny.

Pracował na Akademii Teologii Katolickiej, później na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ksiądz prof. Jerzy Bajda przyjął święcenia kapłańskie w 1954 roku. W 1962 r. obronił doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1997 r. był kierownikiem Katedry Teologii Moralnej Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ponadto był członkiem Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II i redakcji Kwartalnika „Ethos" KUL. Kierunki jego badań dotyczyły: biblijnych podstaw powołania chrześcijańskiego oraz problematyki teologiczno-moralnej małżeństwa i rodziny. Był autorem licznych cennych publikacji, które na swoich łamach drukował "Nasz Dziennik".

Pogrzeb ks. prof. Jerzego Bajdy odbędzie się w piątek 14 grudnia w Bochni. Uroczystości pogrzebowe w bazylice św. Mikołaja rozpoczną się o godz. 13.00.

MM

Aktualizacja 10 grudnia 2012 (11:54)

NaszDziennik.pl