logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Z Łagiewnik do Kalwarii, czyli Majówka w drodze

Środa, 17 maja 2017 (10:15)

W sobotę, 27 maja, z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wyruszy X Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

 

Pątnicy spotkają się w sanktuarium o godz. 7.00 i po wspólnej modlitwie w bazylice wyruszą w drogę. Pierwszy etap to cztery kilometry – pielgrzymi dojdą do kościoła Matki Bożej Królowej Polski na Ruczaju. Po krótkim odpoczynku wyruszą na kolejny – 11- kilometrowy odcinek. Po dojściu do kościoła Matki Bożej Królowej Polski odpoczną, a potem ruszą do Przytkowic (9 km). Po kolejnym 9-kilometrowym etapie drogi – około godziny 19.00 – pielgrzymi dotrą do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przed słynącym łaskami wizerunkiem będą wspólnie modlić się i uczestniczyć we Mszy św.

Dla wytrwałych istnieje możliwość powrotu do Krakowa na rowerach, pozostali powrócą do domów autokarami.

Zapisy przyjmowane są w punkcie informacyjnym w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w parafii Matki Bożej Królowej Polski (tel. 12 262 20 04, 606 601 207 ks. Piotr Waligóra; p.waligora@vp.pl).

MP

NaszDziennik.pl