logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Wojujący ateizm przyczyną ataków na Kościół

Czwartek, 20 grudnia 2012 (14:26)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i dyrektora Radia Maryja, dotyczący modlitwy ekspiacyjnej

Drodzy przyjaciele, kochana Rodzino Radia Maryja!

Zbliżamy się do Bożego Narodzenia. Pan Jezus szuka miejsca w sercach ludzkich, żeby zamieszkać w nich. Pan Jezus chce dać nam szczęście, dlatego przychodzi, Słowo stało się ciałem.

Wszyscy Polacy, katolicy, wierzący i niewierzący, ale otwarci na prawdę, są wstrząśnięci niedawnym świętokradczym zamachem na Pana Jezusa, Matkę Najświętszą, na Pismo Święte, przez zamach na Cudowny Obraz Jasnogórski. Takiego aktu świętokradztwa nie było nawet za czasów okupacji hitlerowskiej czy komunistycznej. Są to konsekwencje promowanego, wojującego ateizmu – w mediach, w stanowieniu prawa, często w nauczaniu w szkołach i uczelniach, w antysztuce, antykulturze, antymoralności.

Konsekwencje propagandy ateistycznej, antykatolickiej, posługującej się kłamstwami, oszczerstwami, budzeniem nienawiści do Pana Boga, Matki Najświętszej, Kościoła, duchowieństwa, ludzi wierzących. Prowadzi to aż do niepokoju i niszczenia także ludzi. Nie dziwmy się, jeśli wtedy giną, jeśli tak pójdzie dalej, będą ginęli ludzie. W tej sytuacji jeszcze bardziej wynagradzajmy za to świętokradztwo na Jasnej Górze, za bluźnierstwa, za grzechy ideologii ateizmu, nienawiści do Pana Boga, Kościoła i ludzi wierzących.

W najbliższy piątek, od Apelu Jasnogórskiego, Krucjata Różańcowa organizuje następne czuwanie ekspiacyjne na Jasnej Górze. Jeśli nie możemy być w tym sercu Polski, na Jasnej Górze, módlmy się tam, gdzie jesteśmy. Gdzie przypadło nam żyć. Módlmy się codziennie za Ojczyznę, ofiarujmy Komunię Świętą w tych intencjach. Choćby codziennie dziesiątek Różańca o wierność Panu Bogu, Kościołowi, o zachowanie nas, naszych rodzin, Ojczyzny, od niszczącej dyktatury liberalizmu, ateizmu, ideologii, która chce opanować świat. Chce opanować nasze serca, nasze rodziny, nasz Naród.

Bardzo Was też proszę, kochani przyjaciele, Rodzino Radia Maryja, bardzo proszę też o modlitwę, byśmy otrzymali miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie. By nie działano w naszej Ojczyźnie wbrew prawu, odmawiając milionom ludzi tego prawa, prawa do wolnego słowa, do wolnego głoszenia prawdy, komunikowania się, szukania prawdy, do głoszenia Ewangelii. Wiem o tym, że decydenci chcą dać miejsce na multipleksie dla telewizji, która, wydawałoby się, jest religijna. Jeszcze raz bardzo proszę o modlitwę.

Bóg zapłać też za zbieranie podpisów przeciw dyskryminacji nas. Bóg zapłać za informowanie innych. Zbliża się Boże Narodzenie, rozmawiajcie o tych sprawach. Módlmy się za siebie nawzajem i dziękujemy za robienie manifestacji przeciwko dyskryminacji. W ten sposób inni się dowiadują. W ten sposób walczymy o prawdę, o demokrację, o wolność.

Bóg zapłać!

Tekst: Radio Maryja

NaszDziennik.pl