logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Prezentacja rękopisów listów św. Faustyny

Piątek, 11 sierpnia 2017 (21:40)

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w najbliższy poniedziałek – 14 sierpnia 2017 roku – będzie można zobaczyć rękopisy listów św. Faustyny, które jeszcze nigdy nie były prezentowane. Wystawa została przygotowana w ramach wydarzeń związanych z „Cracovia sacra”.

– Na wystawie – przygotowanej w języku polskim i angielskim – będzie można zobaczyć listy Apostołki Bożego Miłosierdzia do: najmłodszej rodzonej siostry Wandy, spowiedników: bł. ks. Michała Sopoćki i o. J. Andrasza SJ, przełożonej generalnej Michaeli Moraczewskiej, przełożonej domu krakowskiego m. Ireny Krzyżanowskiej oraz s. Ludwiny Gadziny i s. Justyny Gołofit, z którymi św. Faustyna przyjaźniła się od czasu nowicjatu (była dla nich „aniołem”).

– W każdej gablocie obok rękopisu jest umieszczony list w formie maszynopisu w języku polskim i angielskim z wytłuszczonym najważniejszym jego fragmentem. Przy gablocie można zobaczyć zdjęcie osoby, do której list jest adresowany i krótki jej biogram. W ostatnich dwóch gablotach prezentowane są wydania książkowe „Listów” w kilku językach – zapowiada s. Elżbieta Siepak, rzecznik Zgromadzeni Matki Bożej Miłosierdzia. 

Osoby zwiedzające wystawę mogą się wpisać do specjalnej Księgi Pamiątkowej, a przy wyjściu z budynku wylosować bileciki w języku polskim lub angielskim z duchowym przesłaniem, jakie 80 lat temu Sekretarka Jezusa Miłosiernego skierowała do wielu sióstr ze szpitala na Prądniku. 

Wystawa czynna będzie w budynku klasztornym (przy bramie wjazdowej) tylko w poniedziałek, 14 sierpnia, w godzinach 9.00-21.00.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl