logo
logo
zdjęcie

Jacek Kotula

Wszyscy do Torunia

Wtorek, 29 sierpnia 2017 (09:12)

Od ośmiu lat Rodzina Radia Maryja spotyka się w Toruniu na święcie Dziękczynienia. Dziewiąte święto już w najbliższą sobotę przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Radia Maryja słucham codziennie. Tradycją już jest, że gdy jadę samochodem do pracy, to towarzyszy mi głos toruńskiej rozgłośni. Słucham go także wieczorami, gdy odpoczywam po pracy. Każdy z nas – ze słuchaczy Radia Maryja – ma swoje ulubione pory dnia, w których go słuchamy. Mamy swoje ulubione audycje.

Coś w tym Radiu jest, że mimo upływu lat ciągle przykuwa naszą uwagę. Jesteśmy osobami w różnym wieku, z różnych stron Polski, z różnym wykształceniem. A Radio potrafi odpowiedzieć na nasze potrzeby. To jest jedyna rozgłośnia, która mówi prawdę i podziela poglądy większości Polaków. Bo to jest Radio dla prawdziwych patriotów. Skoro kilka milionów ludzi słucha Radia Maryja, to oznacza to, że Polska ma jeszcze zdrowy Naród, jest jeszcze dla nas nadzieja.

Radio Maryja ma w sobie jeszcze coś takiego, że nie lubi bierności. Każdy z słuchaczy jest motywowany do tego, żeby troszczyć się o los Polski i angażować się w ważne sprawy dla naszej Ojczyzny. To zaangażowanie sprawiło, że Radio nie ma fanów, a jedną wielką rodzinę – Rodzinę Radia Maryja.

W najbliższą sobotę wszyscy będziemy mogli się spotkać w Toruniu podczas IX Dziękczynienia w Rodzinie. Kiedy słuchamy Radia w swoich domach czy samochodach, jesteśmy sami. Praca, dom, obowiązki, sprawiają, że ludzie są anonimowi. Kiedy się spotykamy na organizowanych przez ojców imprezach, możemy się policzyć, poznać, zintegrować. Nie jesteśmy jednostkami, jesteśmy Rodziną. To jest ta radość, że możemy się spotkać razem, czy to na Dziękczynieniu, czy Urodzinach lub na pielgrzymkach.

Dlatego ważne jest, aby do grodu Kopernika przybyło nas jak najwięcej. Całe rodziny: babcie i dziadkowie, rodzice i dzieci. Niech każdy z nas zobaczy, ilu nas jest i jak potrafimy się dobrze bawić. Niech zobaczą to także te osoby, które nie są przychylne naszej rozgłośni. Radio Maryja nie jest podrzędnym radiem. To instytucja, która łączy miliony na całym świecie. Nie ma drugiego takiegovradia.  

Jacek Kotula

Autor jest przewodniczącym rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO - Prawo do Życia.

NaszDziennik.pl