logo
logo

BŁ. KS. IGNACY KŁOPOTOWSKI

Zdjęcie: / -

Dzień wdzięczności

Środa, 6 września 2017 (13:00)

Kończy się jubileuszowy rok 150-lecia urodzin i 125. rocznicy święceń kapłańskich bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, apostoła mediów katolickich.

– Nasze zgromadzenie w tym roku pielgrzymowało do miejsc, z którymi związane było dzieciństwo ks. Ignacego Kłopotowskiego: do Korzeniówki i Drohiczyna. Miały też miejsce uroczyste celebracje, które gromadziły wielu wiernych. W Loretto powstała wystawa „Szlak bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego”, na której możemy kontemplować pięć kroków jego wzrastania do świętości. Archiwalne fotografie ukazują m.in. posługę Sióstr Loretanek – duchowych córek ks. Kłopotowskiego – podkreśla s. Wioletta Ostrowska CSL, sekretarz redakcji miesięcznika „Różaniec”.

Uroczystości wieńczące jubileusz odbędą się 7 września, w liturgiczne wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie o godz. 17.30 odśpiewane zostaną nieszpory o bł. Ignacym Kłopotowskim. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Henryka Hosera SAC, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.

– To będzie dzień wdzięczności za osobę, dzieło i życie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w katedrze, gdzie spoczywa jego serce, gdzie pracował do końca swojego życia – zaznacza s. Wioletta.

Po Eucharystii w kaplicy kurialnej (ul. Floriańska 3) o godz. 19.00 odbędzie się sympozjum przybliżające postać pierwszego błogosławionego diecezji warszawsko-praskiej, założyciela Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

Siostry Loretanki zapraszają także na doroczny odpust 10 września w Loretto ku czci Matki Bożej Loretańskiej, Patronki zgromadzenia. Eucharystii o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek z Łomży.

10 września do Loretto dotrą czciciele bł. ks. Kłopotowskiego, uczestnicy 2. pieszej pielgrzymki „Od chrzcielnicy do grobu”, która w piątek wyruszy z Drohiczyna. – Pierwsza odbyła się przed rokiem. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowana również w latach przyszłych – zaznacza s. Wioletta. – To będzie piękny jubileuszowy owoc – dodaje.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na pielgrzymkę zamieszczone są na stronie internetowej www.loretanki.pl.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik