logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Kazimierza Ryczana

Środa, 13 września 2017 (13:20)

Uroczystości pogrzebowe zmarłego dzisiaj biskupa seniora Kazimierza Ryczana rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 18 września – poinformował ks. dr Mariusz Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Trumna z ciałem biskupa seniora diecezji kieleckiej Kazimierza Ryczana zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek, 18 września, o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do bazyliki katedralnej w Kielcach, tam odprawiona zostanie Msza św., której będzie przewodniczył były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. rozpocznie się czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 21.00.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek, 19 września, rozpoczną się o godz. 13.00 przewiezieniem trumny do kościoła Świętej Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Prowadzona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Po Mszy św. trumna złożona zostanie w podziemiach bazyliki katedralnej w Kielcach, w krypcie biskupów kieleckich pod prezbiterium.

Boże, Ty obdarzyłeś biskupią godnością swojego sługę biskupa Kazimierza i dałeś mu udział w kapłaństwie Apostołów, * włącz go na wieki do ich społeczności. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

www.diecezja.kielce.pl

NaszDziennik.pl