logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Każdy podpis jest ważny

Czwartek, 21 września 2017 (12:32)

Z apelem o udzielenie wsparcia obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zwrócił się do wiernych diecezji rzeszowskiej jej ordynariusz ks. bp Jan Wątroba. Biskup apeluje o włączenie się w zbiórkę podpisów pod projektem zmierzającym do zakazania aborcji eugenicznej.

1 września br. rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Zbiórka podpisów potrwa do 15 listopada. W specjalnym liście biskup rzeszowski Jan Wątroba, przypominając o nienaruszalnej godności każdej ludzkiej osoby, zachęca diecezjan do włączenia się w akcję. Ordynariusz diecezji rzeszowskiej wyraża nadzieję na powodzenie inicjatywy, która zmierza do pełnej ochrony życia nienarodzonych.

„Po raz kolejny stajemy przed wielkim wezwaniem do podjęcia na nowo troski o życie ludzkie. Dzięki nowej obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej »Zatrzymaj aborcję« został złożony w Sejmie projekt ustawy, która będzie zakazywała aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych, podejrzewanych o niepełnosprawność bądź chorobę” – przypomina ksiądz biskup.

„Mając świadomość wielkiej i nienaruszalnej godności każdej ludzkiej osoby, z jej prawem do życia jako wartości fundamentalnej, jesteśmy zobowiązani w szczególny sposób do ochrony życia osób najbardziej niewinnych i bezbronnych, jakimi są dzieci nienarodzone” – podkreśla ks. bp Jan Wątroba.

„Dotychczasowe inicjatywy nie przyniosły zmiany ustaw zezwalających na zabijanie nienarodzonych. Obecnie istnieje szansa, by tę sprawę podjąć na nowo, z nadzieją, że uda się dokonać znaczącego postępu na drodze do pełnej ochrony życia nienarodzonych. Dlatego bardzo gorąco proszę Was, drodzy Bracia i Siostry, o udzielenie poparcia inicjatywie ustawodawczej »Zatrzymaj aborcję«, której celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na to, że są chore, a nawet tylko dlatego, że podejrzewa się u nich chorobę” – zauważa ks. bp Wątroba.

Ordynariusz diecezji rzeszowskiej apeluje, by wobec tej inicjatywy nie pozostawać obojętnym. „Niech jak najwięcej osób podpisze się pod tym projektem, by w ten sposób dać świadectwo naszej troski o życie. Ufam, że ta inicjatywa będzie ważnym i skutecznym krokiem w kierunku zagwarantowania w polskim prawie pełnej ochrony życia każdej ludzkiej istoty” – podsumowuje swój apel ks. bp Jan Wątroba.

Dzieci poczęte, które są skazane na śmierć, a często wystarczy jedynie podejrzenie o chorobę, liczą właśnie na Ciebie. Potrzebny jest każdy głos, który przypomni posłom, że każde życie jest ważne. Poprzyj obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Pobierz, wydrukuj, podpisz i zachęć innych do tego. Formularz znajdziesz TUTAJ.

RP, KAI

NaszDziennik.pl