logo
logo

Zdjęcie: Natalia Tomczyk/ Nasz Dziennik

Rozmodlone lotnisko

Sobota, 7 października 2017 (20:39)

Na poznańskim lotnisku Ławica zgromadziło się kilkaset osób z różańcami w rękach. Lotniskowa kaplica nie była w stanie pomieścić wszystkich modlących się, przez co większość uczestników „Różańca do Granic” modliła się na pierwszym piętrze hali odlotów.

 

W efekcie modlitwa różańcowa i maryjne pieśni słyszalne były niemal na terenie całego lotniska. Modlących się nie zniechęciły pojawiające się co jakiś czas lotniskowe komunikaty z informacjami o odprawie kolejnych samolotów.

– Modlitwa różańcowa to dla nas wielka obrona. Zarówno dla Polski, jak i dla całego świata. Ja mam już 45 lat, dużo jeżdżę po świecie i widzę, że bez modlitwy Europa nie jest w stanie przetrwać. Już prawie jej nie ma. Musimy prosić Matkę Bożą o dalszą ochronę dla Polski – mówi Natalia Siwecka-Rachel, uczestniczka „Różańca do Granic” na poznańskiej Ławicy. 

– I w Gietrzwałdzie, i w Fatimie Matka Boża prosiła nas o to, żebyśmy modlili się na różańcu. A prośbom Matki Bożej nie możemy odmawiać – dodaje, trzymając różaniec w ręku, inny mieszkaniec Poznania Andrzej Kaczmarek.

Piotr Tomczyk, Poznań

Aktualizacja 8 października 2017 (12:09)

NaszDziennik.pl