logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

26. rocznica powstania Radia Maryja

Poniedziałek, 20 listopada 2017 (12:58)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja, przed zbliżającą się uroczystością 26. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni.

Drodzy Przyjaciele, kochana Rodzino Radia Maryja

Zapraszamy na świętowanie XXVI rocznicy powstania Radia Maryja. Dziękujemy za to Radio, za Apostolską Rodzinę Radia Maryja.

Na świętowanie gromadzimy się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu. Rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 12.30. Od godz. 13.00 odbywać będą się koncerty i modlitewne oczekiwanie. Uroczystej Mszy św., która rozpocznie się o godz. 16.00, przewodniczył będzie biskup ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Mering.

Dlaczego wybraliśmy halę? Ponieważ są na niej lepsze warunki: jest ciepło i są przede wszystkim miejsca siedzące. Będzie też możliwość zjedzenia czegoś, wypicia kawy czy herbaty. W hali i przed nią, a także przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w księgarni będzie można kupić dobrą książkę. Zbliża się „Mikołaj”, Boże Narodzenie można nabyć pamiątkę, książkę dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Będą też pierniki toruńskie.

Hala otwarta będzie już od godz. 9.00. Przed nią w namiocie będzie możliwość odbioru kart wstępu dla tych, którzy wcześniej je zamówili. Przypominamy, że nie będzie możliwości wyspowiadania się wewnątrz hali, ze względu na liczbę osób, księża by nie nadążyli. Pamiętajmy o spowiedzi wcześniej. Proszę, tych którzy muszą brać codziennie leki, o zabranie ich ze sobą. Zabierzmy przede wszystkim życzliwość.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie również do odwiedzenia sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, które będzie otwarte od rana. Aby zobaczyć tę świątynię, potrzeba minimum 30-45 min. Zapraszamy nie tylko do świątyni, gdzie sprawowana jest Liturgia i nabożeństwa, ale także do Kaplicy Adoracji i po przeciwnej stronie głównego wejścia, od zewnątrz, od zalewu wiślanego, jest wejście do Kaplicy Pamięci Męczenników Polskich. Warto wejść do tej kaplicy.

Organizatorów i wybierających się na naszą XXVI rocznicę powstania Radia Maryja w Toruniu 2 grudnia informujemy, że – jak zawsze – uruchamiamy telefon dla zgłoszeń uczestników procesji z darami w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 16.00. Nr tel. 56 610 81 22, a zgłoszenia będą przyjmowane od 22 do 30 listopada, oprócz niedzieli, w godz. 9.00-18.00.

Prosimy, by do procesji, jeżeli ktoś tego sobie życzy, wyznaczać z darami najwyżej dwie osoby. Nie będziemy przyjmować zgłoszeń w Toruniu. Ilość miejsc dla osób uczestniczących w procesji jest ściśle wyznaczona.

Przypominam też organizatorom o przygotowaniu dla pielgrzymów karteczek z informacjami z numerem autokaru i numerami telefonu kierowcy lub organizatora.

Proszę Państwa, wszystko przygotowujemy w Toruniu. Staramy się, abyście Państwo byli jak najlepiej przyjęci. Zapraszamy, czekamy na Was. Niech to będzie wielka modlitwa dziękczynna za Radio Maryja, dzieła przy nim powstałe, a przede wszystkim za apostolską Rodzinę Radia Maryja.

 

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Aktualizacja 20 listopada 2017 (12:58)

NaszDziennik.pl