logo
logo

Zdjęcie: / -

Nowenna do św. Józefa

Poniedziałek, 27 listopada 2017 (04:26)

Przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego

ROZWAŻANIE

Święty Józefie, Duch Radości i Pokoju ogarniał w pełni Twoje skromne domostwo, a pod Twoim dachem nie było miejsca dla smutku. Mimo to nie zostały Ci oszczędzone trudności, lecz znajdowałeś pocieszenie w Jezusie i Maryi, a siłę czerpałeś z posłuszeństwa Bożym zamysłom.

Duch Pocieszyciel został ci dany wcześniej niż Apostołom, abyś mógł pocieszać tych, którzy zostali Ci powierzeni. W ten sposób Twoja Małżonka znajdowała przy Tobie ukojenie, którego tak potrzebowała w trudnych chwilach życia ukrytego. Również sam Jezus, w dzieciństwie i latach młodzieńczych, szukał pocieszenia w ramionach Twojego ojcostwa.

O dobry Święty Józefie, przez Ciebie objawia się wyraźnie pełne czułości oblicze naszego Ojca Niebieskiego.

My również, pełni zaufania, garniemy się do Ciebie, jak Maryja i Jezus, szukając przy Tobie pocieszenia, którego tak potrzebujemy, aby z pokojem serca i odwagą znosić doświadczenia naszego codziennego życia.

Święty Józefie, pomóż nam zachować w głębi serc tę radość, która nigdy Cię nie opuszczała. Naucz nas pozostać, jak Ty, otwartymi i gotowymi nieść pomoc wszystkim naszym braciom, szukającym pocieszenia i otuchy na ich drodze do Świętego Miasta, gdzie Ojciec Niebieski otrze z naszych oczu wszelką łzę i wprowadzi nas do doskonałej radości swoich dzieci.

 

Litania do św. Józefa lub inna modlitwa do św. Józefa

Nasz Dziennik