logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Bóg jest dla wszystkich!

Sobota, 6 stycznia 2018 (20:08)

Już po raz ósmy ulicami Krakowa przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku hasłem przewodnim orszaku było hasło: „Bóg jest dla wszystkich!”. Orszak poprzedziły Msze św. sprawowane w trzech krakowskich świątyniach.

Ulicami Krakowa przeszły trzy orszaki – czerwony, niebieski i zielony. Wyjątkowy był ten ostatni, gdyż jego myślą przewodnią była modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie. W orszaku czerwonym po raz pierwszy wziął udział ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Na Rynku Głównym wszystkie pochody połączyły się pod sceną, na której umiejscowiony był żłóbek ze Świętą Rodziną.

– Patrząc na was, na królewskie korony na waszych głowach, chcę powiedzieć, że to cudowny dzień, ponieważ wyznając w narodzonym Jezusie Bożego Syna, Zbawiciela świata, my także możemy razem z Nim królować i to na całą wieczność! – powiedział do zebranych ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski życzył ludziom, którzy szczelnie wypełnili krakowski Rynek, by „uroczystość Objawienia Pańskiego i całe nasze życie były nieustannym, wiernym, pełnym radości i miłości zdążaniem do Betlejem – do Dzieciątka, które czeka na nas, by swoją rączką błogosławić nam, naszym rodzinom i całej naszej Ojczyźnie”. 

W tym roku Świętą Rodzinę odegrali Maria i Jakub Bechciccy z kilkumiesięcznym synem. Pozostała szóstka dzieci wcieliła się w role aniołków oraz pastuszków.

 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl