logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Każdy ma prawo żyć

Środa, 10 stycznia 2018 (14:12)

Liczę na to, że parlamentarzyści, odwołując się do własnego sumienia, postarają się o to, aby najpierw dotrzymać obietnic, które zostały złożone, a następnie żeby uszanować prawo do życia każdego człowieka – mówi ks. abp Gądecki, odwołując się do dzisiejszego procedowania w Sejmie obywatelskich projektów ustaw dotyczących życia, w tym projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Przewodniczący Episkopatu wyraził radość z przyspieszenia toku prac nad inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” dotyczącego ochrony w fazie prenatalnej dzieci chorych i niepełnosprawnych. – Nie jest to całość projektu „Zatrzymaj aborcję”, dlatego że całość dotyczy w ogóle zakazu zabijania dzieci w fazie prenatalnej, ale jest to jakiś krok do przodu – mówi ks. abp Gądecki. Podkreśla, że projekt cieszył się wielką popularnością i zebrał 830 tys. podpisów, czyli tyle, ile do tej pory nie zebrał żaden z podobnych projektów.

– Liczę na to, że parlamentarzyści, odwołując się do własnego sumienia, postarają się o to, aby najpierw dotrzymać obietnic, które zostały złożone, a następnie żeby uszanować prawo do życia każdego człowieka – stwierdza ks. abp Gądecki, dodając, że skoro tak wiele mówi się o prawach człowieka, dobrze byłoby, żeby to prawo zostało zachowane także w odniesieniu do dziecka najsłabszego, czyli takiego, które nie może się bronić.

– Wzywam też wszystkich do modlitwy w tej intencji, ażeby duch dobrych praw inspirował wszystkich, którzy podejmują decyzje w tej ważnej dziedzinie – mówi Przewodniczący Episkopatu.

RS, KAI

NaszDziennik.pl