logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Wolontariat Misyjny Salvator/ -

W pierwszą rocznicę śmierci Heleny

Wtorek, 16 stycznia 2018 (20:11)

Już niebawem minie pierwsza rocznica śmierci Heleny Kmieć. Wolontariuszka została zamordowana w Boliwii 24 stycznia 2017 roku. Od dziś w jej rodzinnej parafii w Libiążu – w kościele pw. św. Barbary – można wpisać się do „Księgi wspomnień i refleksji o śp. Helence Kmieć” (przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej).

W rocznicę śmierci o godz. 17.40 bliscy, przyjaciele, znajomi śp. Heleny Kmieć zbiorą się na cmentarzu komunalnym w Libiążu, by modlić się przy jej grobie. Dwadzieścia minut później w kościele rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca w intencji misjonarki oraz o objawienie woli Bożej wobec jej osoby. Kazanie wygłosi ks. prałat dr Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. – Wyświetlimy także film nagrany telefonem komórkowym w Cochabambie przez Helenkę na dwa dni przed śmiercią – zapowiada ks. Paweł Król, duszpasterz z Libiąża.

Kilka dni później, bo 28 stycznia, o godz. 16.30 zaplanowano koncert kolęd poświęcony pamięci Heleny Kmieć. Odbędzie się on w auli św. Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Kolejne uroczystości odbędą się 6 lutego. Jak informuje ks. Król, w tym dniu o godz. 10.30 ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, odprawi Mszę św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Po Eucharystii rozpocznie się koncert poezji śpiewanej.

W samo południe zostanie jeszcze poświęcona tablica pamięci Heleny Kmieć w budynku Szkoły KSW.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl