logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Nowenna do Świętego Józefa

Wtorek, 13 marca 2018 (04:32)

W roku poświęconym św. Józefowi Kaliskiemu podjęliśmy od 10 marca dziewięciodniową nowennę przed liturgiczną uroczystością Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (19 marca). Ojciec Święty Franciszek, ogłaszając ten nadzwyczajny jubileusz w sanktuarium w Kaliszu, wskazał na konkretne intencje, w jakich ma być zanoszona modlitwa w ciągu tego roku. Są nimi: modlitwa o wierność Polski chrześcijaństwu; za kapłanów, zakonników i o nowe powołania oraz modlitwa w obronie rodziny. Życie św. Józefa było wzorem służby Świętej Rodzinie. Polecając temu patronowi Kościoła intencje jubileuszowe, uczmy się przekładać wiarę w czyn, uczmy się służyć Bogu i ludziom. Codziennie w „Naszym Dzienniku” drukujemy rozważania na kolejne dni nowenny. Są one zaczerpnięte ze strony internetowej sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. (www.swietyjozef.kalisz.pl).

Dzień IV – OPIEKUN UBOGICH

ROZWAŻANIE

Święta Rodzina zaliczała się do ludzi ubogich. Mimo ciężkiej pracy św. Józefa nie posiadała majątku. Z pewnością św. Józef jako głowa rodziny przeżywał to, że nie mógł zapewnić Chrystusowi dostatku i warunków godnych Jego osoby. W takiej jednak właśnie rodzinie Pan Jezus zechciał zamieszkać i żyć. Nie możemy wątpić, że św. Józef wyróżniał się wśród swoich sąsiadów i krewnych. Z pewnością był uczynny, życzliwy i zatroskany o dobro drugich. Spieszył im z pomocą i dobrą radą. Nie mógł inaczej przecież postępować, skoro spełniał tak wzniosłe zadanie i zaszczytny obowiązek.

Módlmy się za rodziny ubogie i za tych, którzy swymi dobrami materialnymi potrafią dzielić się z biedniejszymi od siebie.

MODLITWA NOWENNY

Święty Józefie, który będąc ubogim, nie wstydziłeś się swego niedostatku i bez szemrania zgadzałeś się z wolą Bożą, umocnij w naszych sercach żywą wiarę, że Bóg nie opuści nigdy tych, którzy Mu ufają i wiernie Mu służą. Wyproś potrzebne łaski dla wszystkich, którzy dziś cierpią niedostatek. Wszyscy zaś, którzy spieszą ubogim rodzicom z pomocą duchową oraz materialną, dzieląc się swymi dobrami, niech od Boga otrzymają pomyślność za życia i obfitą nagrodę w wieczności.

Amen.

Litania do św. Józefa

Ojcze nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Święty Józefie, Patronie ojców rodzin, módl się za nami.

Nasz Dziennik