logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Dziękujemy Panu Bogu

Piątek, 10 sierpnia 2018 (21:35)

Kochana Rodzino Radia Maryja!

 

Coraz szybciej zbliża się wrzesień, a w nim są dwa ważne wydarzenia w naszej Rodzinie. Zapraszamy na oba.

1 września, w pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się Dziękczynienie w Rodzinie, w naszej Rodzinie. Dziękujemy Panu Bogu za tę apostolską Rodzinę, Rodzinę Radia Maryja, za gorliwych apostołów, współpracowników w dziele ewangelizacji w swoich rodzinach, środowiskach w Polsce i świecie.

Dziękujemy Panu Bogu i dziękujemy każdemu z Was za wspieranie modlitwą i czynem tego dzieła; współtworzenie, współdziałanie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Za wspieranie – zwłaszcza przez informację – Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej; za współpracę, kolportowanie „Naszego Dziennika”; mówienie o Instytucie Edukacji Narodowej; za współpracę ze wszystkimi dziełami; za budowę świątyni – wotum wdzięczności za świętego Jana Pawła II. Teraz zaczynamy już – przynajmniej od strony administracyjnej, uzyskiwanie wszystkich pozwoleń – budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

1 września rozpoczynamy nasze świętowanie Mszą św. o godzinie 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński. Po Mszy św. odsłonimy tablicę „Rzeź Wołyńska”. Będą w tym dniu występować na scenie nad wodą różne zespoły, artyści; odbędzie się także procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie spotkania, wieczorem, koncert galowy wykona przepiękny zespół „Śląsk”.

Na terenie przy sanktuarium będzie czynne miasteczko dla dzieci – sportowe, edukacyjne – będzie straż pożarna. W miasteczku medycznym będzie można wykonać bezpłatne badania z zakresu kardiologii, diabetologii i onkologii m.in.; badania w mammobusie. Będzie bogata oferta kulinarna, możliwość kupienia żywności ekologicznej, pamiątek, będą górale z kożuchami.


Zapraszamy serdecznie. 

A więc 1 września, pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o pierwszej sobocie miesiąca, o realizacji próśb Matki Najświętszej.

Drugie ważne wydarzenie – 6 września, w pierwszy czwartek miesiąca – pielgrzymka do św. Józefa w Kaliszu; modlitwa o błogosławieństwo dla rodzin i o ratowanie życia, każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci w naszej Ojczyźnie i świecie.
Zapraszamy serdecznie!

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Radio Maryja

NaszDziennik.pl