logo
logo

Aby młodzież była przy Panu Bogu

Sobota, 1 grudnia 2018 (18:08)

– Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia – powiedział podczas uroczystości z okazji rocznicy powstania Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor i założyciel Radia Maryja wskazał również cele, na które przekazywane są pieniądze z 1% przeznaczanego na Fundację Lux Veritatis. – Dzięki temu, że powstało Radio Maryja, jest wiele dobra w Polsce – zauważył redemptorysta.  Podziękował też Rodzinie Radia Maryja za rozumienie potrzeb i płynące wsparcie.

– Wszyscy jesteśmy jedną wielką polską rodziną. Po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę – katolicką Polskę – dodał dyrektor rozgłośni.

– Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia. Zaczynamy od apostolstwa przez książkę, którą chcemy rozsyłać do wszystkich chętnych. Kształcenie charakteru, kształcenie cnót, roztropność, spolegliwość, umiarkowanie, męstwo – na tych cnotach reszta jest zawieszona – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk. 

 

NaszDziennik.pl